Centrum

Gołębia inspiruje w ten weekend

Gołębia inspiruje  Foto: Tomasz Dworek

Gołębia inspiruje Foto: Gołębia inspirujeTakich lokalnych inicjatyw, w których uczestniczyć mogą mieszkańcy całego naszego fyrtla jest coraz więcej, choć cały czas… za mało. Chcemy więcej i jest szansa, że pojawiać się będą kolejne. Zapraszamy na Pożegnanie lata na ulicę Gołębią.

Pierwsze zajęcia odbyły się już w piątek. Architekci poprowadzili po południu warsztaty aranżacji wnętrz. Najwięcej atrakcji organizatorzy przygotowali na sobotę. Bawić będzie się można już od rana.

Wspólne spotkanie rozpocznie się od warsztatów Nordic Walking’u w sklepie górskim Tateternik już o godzinie 10:30.

Potem zaczynamy nasz spacer z przewodnikiem Visit Poznań – zapowiadają organizatorzy – tym razem tematem przewodnim będzie Architektura Plac Kolegiacki, Bazylika Farna i krużganki, Szkoła Baletowa, wejście na barokowy dziedziniec szkoły, następnie kamieniczki Gołębiej i Wrocławskiej.

Hitem soboty mają być warsztaty rysunku przy sklepie kreślarskim Rotring, które poprowadzi pracownia Sztukolada.

Będzie też okazja uczestniczyć w warsztatach produkcji Lizaków – zachęcają organizatorzy – nasi partnerzy z Wrocławskiej zapraszają do nowo otworzonej Manufaktury Cukierków w godzinach od 11:00 do 12:00, gdzie będzie można nieodpłatnie wykonać sobie cukrowego lizaka.

Wszystkich kawoszy powinny zainteresować warsztaty właśnie z kawą w tle Ich tematem będzie… smak. Podczas spotkania uczestnicy poznawać będą zapach kawy świeżej, nauczą się porówywać ją ze zwietrzałą, dowiedzą się także jak szukać defektów w kawie czy jak odróżnić kawę przemysłową od arabik speciality. Będzie oczywiście także testowanie.

Zapraszamy na pożegnanie lata na Gołębią w sobotę (7.09) od godziny 10:30. Szczegółowy program imprezy znajdziecie klikając tutaj.

Gołębia Inspiruje Foto: Gołębia Inspiruje

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz