K U L T U R A

Festiwal Poznań Poetów już po raz dziewiąty

Poznań poetów  Foto: materiały prasowe

Od jutra (14.05.) aż do soboty (18.05.) Poznań zamieni się w miasto poezji i młodości!

W trzydziestolecie przemiany symbolizowanej przez rok 1989 „Poznań Poetów” poświęcony będzie dwóm rodzajom pokoleniowego doświadczenia zapisanego w wierszach: młodości ocalonej w poezji pokolenia „brulionu” oraz zapowiadającej się w twórczości poetów i poetek najmłodszych. Przewodnim tematem „Poznania Poetów” będzie więc pytanie o młodość: Młodość ocalona? Młodość ocalająca?

W ramach PP odbędzie się dwudniowe seminarium krytycznoliterackie „Nowe i (za)wracające – w poezji dzisiejszej”, panele dyskusyjne: „Poezja po szkole nowojorskiej”, „Tłumaczenie kobiet”, „Jak być młodym poetą / młodą poetką i po co?”.

W trakcie festiwalu po raz piąty zostanie przyznana Poznańska Nagroda Literacka (15.05.), która wręczana jest w dwóch kategoriach: im. Adama Mickiewicza za całokształt dorobku oraz stypendium im. Stanisława Barańczaka dla twórców, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Rozstrzygnięte zostaną także dwa konkursy poetyckie: Konkurs im. Klemensa Janickiego (na książkę poetycką) i „Sztuka kochania wiersza” (konkurs na interpretację wiersza Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego). Na zakończenie festiwalu odbędą się trzecie Mistrzostwa Polski Slamerów.

Program festiwalu znajdziecie na stronie CK ZAMEK.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz