BizNews

Fashion Battle czyli moda i nowe technologie

Startup weekend w Starym Browarze  Foto: materiały prasowe

Ile czasu potrzeba, żeby opracować koncepcję na własny biznes? Wystarczą 54 godziny, czyli dokładnie tyle, ile mają uczestnicy Startup Weekend Global Fashion Battle Poland. Podczas najbliższego weekendu tworzą innowacyjne projekty, łączące modę i nowe techno-logie, które mogą stać się podstawą do własnych, dynamicznie rozwijających się biznesów.

Startup WeekendBranża mody coraz silniej związana jest z nowymi technologiami. Dotyczy to każdego wymiaru: od usprawnień w zakresie dystrybucji i sprzedaży, po innowacyjne procesy produkcyjne. Dynamicznie rozwija się cały segment e-commerce i powstają nowe rozwiązania zakupowe.

Tak, jak włączanie do zakupów virtual reality – od wirtualnych przymierzalni, po wykorzystanie ocu-lusów. Współczesne technologie pozwalają też na przetwarzanie niestosowanych do tej pory surowców, dzięki czemu powstają innowacyjne materiały: skóra z ananasa czy grzybów, tkaniny odporne na zagniecenia i plamy. Dzięki specjalnym włóknom ubrania stają się przedłużeniem naszego smart-fona czy komputera.

Jeden weekend wystarczy, by sprawdzić, czy dana koncepcja ma szansę na dalszy rozwój. Startup weekendy to okazja nie tylko do poddania ocenie i sprawdzenia swojego pomysłu, ale przede wszyst-kim wymiany wiedzy oraz uzyskania merytorycznego wsparcia od osób, które w danej branży pracują na co dzień. Dlatego też coraz częściej wydarzenia organizowane są w oparciu o jeden, konkretny temat. Dzięki temu podczas 54 godzin, które uczestnicy mają na przygotowanie pomysłu na biznes, możliwe jest jeszcze lepsze przyjrzenie się wszystkim koncepcjom.

Wydarzenia inicjowane przez Global Fashion Battle odbywają się regularnie na całym świecie, między innymi w Londynie, Dubaju, Mediolanie i Nowym Jorku. Już w styczniu innowacyjne projekty będą powstawały w Poznaniu. W jeden weekend uczestnicy ze środowiska modowego i technologicznego połączą swoje siły, by stworzyć nowe koncepcje biznesów, które mogą zmienić branżę.

Tegoroczna polska edycja Startup Weekend Global Fashion Battle odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu, w weekend 13-15 stycznia 2017 roku.

Poznan startup weekend

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz