POZnań

Fajni ludzie i nowe technologie – tak Poznań przyciąga maturzystów

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu  Foto: materiały prasowe

Przedstawiciele miasta odwiedzą 50 szkół ponadgimnazjalnych i spotkają się z kilkoma tysiącami uczniów – chcą zachęcać maturzystów z całej Polski do studiowania w Poznaniu.

Kampania Poznań przyciąga

Będziemy też wskazywać na niewątpliwe atuty Poznania takie jak najniższa stopa bezrobocia w Polsce, możliwości zatrudnienia w dużych międzynarodowych firmach, które mają siedzibę w naszym mieście, a także doskonałe warunki do rozwijania innowacyjnych biznesów. Poznań to przecież miasto startupów – mówi Anna Wawdysz, z Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Poznania.

W spotkaniach z młodzieżą wezmą udział specjalni goście. W akcję zaangażowali się młodzi ludzie sukcesu z Poznania, w tym przedstawiciele biznesu, kultury i nauki.

W ramach akcji „Poznań przyciąga” w szkołach pojawią się m.in. bloger Maciej Blatkiewicz (Wygrywam z Anoreksją), fotograf Erik Witsoe, Daga Gregorowicz z zespółu Dagadana, Jakub Sobczak (PolakPotrafi.pl), Gosia Kuzdra z Kina Muza, Przemysław Dzięgiel (Studenckie Radio Afera) czy baristka Agnieszka Rojewska z kawiarni Brisman.

Nowością w tegorocznej kampanii jest wykorzystanie podczas spotkań z maturzystami technologii rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu uczniowie przez chwilę będą mogli poczuć się tak, jakby naprawdę byli w Poznaniu. Zostanie im zaprezentowane wideo nagrane w różnych miejscach Poznania. Dzięki zastosowanej technice 360 stopni, uczniowie, po założeniu specjalnych gogli, będą mogli się rozejrzeć m.in. po Starym Rynku, Śródce, centrum miasta, parkach i Termach Maltańskich, a także przejechać się wirtualnym tramwajem i wziąć udział w plenerowym koncercie. Wizyty w szkołach potrwają do połowy listopada.

W ramach kampanii działa także strona internetowa www.poznanprzyciaga.pl, na której osoby zainteresowane studiami w stolicy Wielkopolski znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej Poznania, będą mogły pobrać poradnik maturzysty, który ułatwi im przygotowania do egzaminu dojrzałości, a także wypełnić test preferencji zawodowych.

Pamiętajmy, że Miasto wspiera uczelnie na każdym etapie kontaktu ze studentem – mówi Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania – Poza przyciąganiem studentów poprzez kampanie promocyjne i udział w targach edukacyjnych, oferuje im też różnego rodzaju stypendia, konkursy i staże zawodowe, wspiera w rozwijaniu przedsiębiorczości, a nawet pomaga w zdobyciu mieszkania, poprzez program „Mieszkanie dla absolwenta”.

 Fontanna przed Operą

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, TeDe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz