POZnań

Wiara garnie się do pomocy!

51. urodziny schroniska w Poznaniu (30.05.2015)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Wuchta wiary odpowiedziała na apel poznańskiego schroniska dla zwierząt, które poszukiwało wolontariuszy. Termin nadsyłania zgłoszeń minął o północy z poniedziałku na wtorek.

Zgłoszenia nadesłało aż 353 osób! To pierwszy etap jesiennego naboru do schroniskowego wolontariatu. Teraz wszyscy, którzy się zgłosili dostaną jeszcze w tym tygodniu linki do testów.

Po raz pierwszy zdecydowano się na podział i były dwie osobne grupy. Należało wybrać, czy chce się zajmować kejtrami* czy kociambrami. Można też było wypełnić oba zgłoszenia.

Jak się okazuje znacznie więcej jest chętnych do opiekowania się kajtrami. Takich zgłoszeń było aż 251, gdy do zajmowania się kotami zgłosiły się 102 osoby. Cieszy to, że jest tylu chętnych by pomagać podopiecznym poznańskiego schroniska.

Wybrani wolontariusze będą wyprowadzać na spacer psy, czy bawić się z kotami. Schronisko przyjąć może tylko 10 wolontariuszy.

Testy, które wypełniać będą teraz wszyscy pozwolą na wybranie odpowiedniej grupy. Ci, którzy osiągną najlepsze wyniki zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne do schroniska. Wolontariuszami w schronisku mogą być tylko osoby pełnoletnie.

*kejter – to w gwarze poznańskiej pies, a kociamber to kot

51. urodziny schroniska w Poznaniu (30.05.2015)

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, © Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz