BizNews

Euro oszuści

banknoty euro  Foto: sxc

O unijne dotacje stara się bardzo dużo firm. Choć procedury przez ostatnie lata zostały uproszczone, to nadal dla wielu są zbyt zagmatwane. Ostatnio wykorzystują to oszuści, którzy liczą na łatwy zarobek.

Trafiły do nas zgłoszenia od przedsiębiorców, którzy zapłacili za rzekome materiały konieczne przy pisaniu wniosków o dofinansowanie projektów z budżetu Unii Europejskiej – informuje Urząd Marszałkowski województwa Wielkopolskiego – w większości przypadków sprzedający materiały byli oszustami.

Nieznane  jeszcze osoby oferują pośrednictwo w załatwieniu dofinansowania z pieniędzy unijnych. Na obietnicach jednak się kończy, bo w rzeczywistości nie podejmują żadnych działań. Usługi, które oferują są tylko próbą wyłudzenia bejmów.

Co pewien czas również my otrzymujemy sygnały, że z przedsiębiorcami kontaktują się różne osoby oferując im odpłatne przekazanie materiałów, formularzy i innych dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o unijne dofinansowanie – informuje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zachęca do korzystania właśnie z usług WARP, a więc spółki zajmującej się dotacjami, a należącą właśnie do UMWW.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz