BizNews

Entuzjaści programowania zapraszają na HUG

MeetUp  Foto: Cognifide / materiały prasowe

Spotkania HUG (HashiCorp User Groups) to miejsca, gdzie można wymieniać się wiedzą na temat nowoczesnych technologii: automatyzacji procesów, technologii chmurowych czy systemów rozproszonych – to ważne wydarzenie dla środowiska programistów. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się 10 października

HashiCorp to amerykańska organizacja, opracowująca produkty wspierające techniczne i organizacyjne aspekty automatyzacji infrastruktury. W swoim portfolio posiada darmowe oraz komercyjne narzędzia, które wspierają cały cykl życia oprogramowania – od planowania, poprzez wdrożenie aż po jego bieżące utrzymanie. Do flagowych produktów należą: Vagrant (poprawiający jakość środowisk deweloperskich), Packer (pozwalający na budowę obrazów maszyn wirtualnych), Vault (zarządzający wrażliwymi danymi) czy Terraform (automatyzujący tworzenie infrastruktury). Specjaliści z HashiCorp angażują się także w propagowanie wiedzy i dobrych praktyk podczas dedykowanych spotkań.

Pierwsze polskie spotkanie HUG zaplanowano na 10 października 2018 na g. 18.00 w siedzibie poznańskiej firmy Cognifide przy ul. Murawa 12-18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, organizatorzy proszą jednak o rejestrację na stronie: http://bit.ly/HUG_Poznan.

Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy zainteresowani wiedzą i rozwojem w temacie infrastruktury IT – zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby, zaczynające dopiero swoją przygodę – dodaje Jakub Wądołowski – Będziemy rozmawiać o wdrożeniu Content Delivery Network przy pomocy Terraform, Chef i Jenkins. Obok dzielenia się wiedzą znajdziemy czas na pytania i networking. Całość potrwa około 2 godzin.

HashiCorp User Group to kolejny już meet up, obecny na poznańskiej scenie technologicznej. Od wielu lat działają takie grupy jak Java User Group, Poznan Testing and Quality Group, Sitecore User Group, Frontownia, meet.js, AWS User Group i inne. Spotkania odbywają się cyklicznie i nastawione są na integrację środowiska specjalistów oraz wymianę wiedzy i doświadczeń.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Cognifide / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz