BizNews

Poznański inteligentny dom w Kuwejcie

Fibar Group  Foto: Fibar Group

Urządzenia systemu inteligentnego domu poznańskiej firmy Fibaro zostały włączone do oferty Zain Kuwait, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Kuwejcie. To kolejny rynek w regionie, po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na który spółka wchodzi we współpracy z firmą telekomunikacyjną.

Po wprowadzeniu swoich produktów na rynek japoński Fibaro oferuje swoje urządzenia Smart Home w Kuwejcie. Dystrybucja jest możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z Zain Kuwait, firmą, która od 1983 roku dostarcza usługi telekomunikacyjne na tamtym rynku.

Kooperacja z jednym z większych graczy na tak wymagającym rynku jak Kuwejt daje nam ogromne możliwości. To dla nas szansa wejścia na bardzo obiecujący rynek. Firma ta dostarcza swoje usługi do 2,7 mln klientów” – powiedział Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu Fibar Group S.A.

Urządzenia, które trafią na rynek Kuwejtu to m.in. czujnik ruchu przesyłający do komórkowej aplikacji informacje o wykryciu ruchu w mieszkaniu lub niedomkniętych oknach. FIBARO The Button – to z kolei inteligentny przycisk, dzięki któremu jednym kliknięciem można włączyć lub wyłączyć dowolne urządzenie w obrębie systemu, oczywiście z poziomu smatrfona.

Użyte w artykule zdjęcia: Fibar Group, facebook, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz