Sport

Enea niezmiennie z Energetykiem Poznań

Enea Energetyk Poznań - Astora Płomień Sosnowiec  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Enea przedłużyła  umowę o współpracy z klubem Enea Energetyk Poznań na nowy sezon 2020-2021. Swoim wsparciem obejmuje wszystkie sekcje sportowe klubu: siatkówkę dziewcząt i chłopców, kajaki, gimnastykę artystyczną i lekkoatletykę.  Współpraca Enei z klubem obejmuje także projekt Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej, który jest istotnym elementem Enei Akademii Sportu.

Enea od wielu lat wspiera KS Energetyk, angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Sponsoringiem Enei objęte są wszystkie sekcje sportowe klubu: siatkówka dziewcząt i chłopców, kajaki, gimnastyka artystyczna i lekkoatletyka. Firma już czwarty rok z rzędu jest sponsorem tytularnym klubu. Energetyk może pochwalić się wieloma sukcesami z poprzednich sezonów. Kajakarki Enei Energetyka Poznań zdobywały medale w trakcie Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, mają pewne miejsce w reprezentacji Polski z szansami na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Trzecie miejsce w rozgrywkach I Ligi Siatkówki Kobiet to spełnienie marzeń o awansie do siatkarskiej ekstraklasy. W kategoriach młodzieżowych Enea Energetyk Poznań zdominował rozgrywki w Wielkopolsce stając się na przełomie ostatnich sezonów wizytówką województwa. Zdobyte medale Mistrzostw Polski młodzików i juniorek stawiają klub w ścisłej czołówce w Polsce. Enea Energetyk Poznań nie spoczywa na laurach, dlatego w nowym sezonie stawia sobie nowe, wysokie cele sportowe.

Jestem dumny, że mogę być prezesem klubu sportowego jakim jest Enea Energetyk Poznań. Dzięki współpracy z Eneą możemy zapewnić naszym sportowcom najlepsze warunki do treningu, co w późniejszym czasie bez wątpienia przełoży się na wyniki sportowe. Bardzo się cieszę z kontynuacji współpracy z naszym sponsorem w czasach, gdzie pandemia nie wszystkim umożliwia start w sezonie 2020-2021, my możemy ze spokojną głową przygotowywać się do rozgrywek – powiedział Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań. − Miasto Poznań, wraz z firmą Enea jest generalnym sponsorem klubu Enea Energetyk Poznań. Dziękujemy za zaufanie, cieszymy się, że Miasto Poznań dostrzega naszą ciężką pracę, wspierając nas wysoką dotacją. Z pewnością nie zawiedziemy – dodał Robert Rakowski.

Siatkarki Enei Energetyka Poznań kolejny raz znalazły się pośród zespołów, które mogą liczyć na jedno z najwyższych dofinansowań. Na sezon 2020/2021 Enea Energetyk Poznań otrzymał wsparcie wysokości 455 tys. zł – na same występy w I Lidze Siatkówki Kobiet. W ogólnym rozrachunku Klub może liczyć na dużo większe wsparcie, bowiem biorąc pod uwagę inne zadania – w tym szkolenie młodzieży w siatkówce i innych dyscyplinach, w roku 2020 jest to kwota przekraczająca 800 tys. zł − powiedziała dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspólnie z klubem prowadzi także projekt Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej, który jest znaczącym elementem Enei Akademii Sportu. Ma on za zadanie pomagać w rozwoju profesjonalnej siatkówki na terenie Poznania. W rozgrywkach Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej co roku bierze udział ok. 1 000 dzieci i młodzieży z trzydziestu szkół z Poznania i okolic.

Enea od lat wspiera KS Energetyk, angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Naszym celem jest wspieranie ich rozwoju i wyłanianie sportowych talentów, które budują silny klub. Enea Energetyk Poznań jest wizytówką naszych wspólnych działań w zakresie promowania sportu wśród najmłodszych – powiedział Marcin Wenzel, kierownik Biura Komunikacji w Enei.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz