Sport

PKO Poznań Virtual Run

PKO Virtual Run  Foto: materiały prasowe / freepik.com

Koronawirus nie zatrzyma biegaczy. W tym roku alternatywą dla poznańskiego Półmaratonu i Maratonu jest PKO Poznań Virtual Run, który wystartuje w niedzielę, 18 października. Chętni na podjęcie wyzwania mogą się zapisywać.

Bieg będzie miał charakter indywidualny oraz wirtualny, co oznacza, że zawodnicy nie spotykają się razem na miejscu startu, ale każdy z uczestników pokona wybrany dystans na wyznaczonym przez siebie terenie. Nie obowiązuje limit czasu, prócz faktu, że bieg musi odbyć się w niedzielę, 18 października w godz. 00:01 – 23:59. Biegacze mogą startować na dystansach – 5 km, 10 km, 21,097 km (półmaraton) lub 42,195 km (maraton).  

Chętni na podjęcie wyzwania już mogą zapisywać się poprzez formularz na stronie www.marathon.poznan.pl w zakładce: Virtual Run. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 października do godz. 20:00. 

Aby wystartować w biegu trzeba mieć ukończone 18 lat. Udział brać mogą jedynie biegacze i osoby poruszające się na wózkach. Każdy uczestnik, by zostać sklasyfikowanym, rejestruje swój bieg za pomocą aplikacji mobilnej PKO Poznań Virtual Run (lub poprzez inne aplikacje tego typu, jak np. Endomondo czy Strava). Istotne jest, aby zawodnik miał możliwość przesłania zrzutu ekranu zarejestrowanego biegu z widocznym pokonanym dystansem i czasem.

Podstawowa opłata startowa wynosi 30 zł (rejestracja w aplikacji, wirtualny medal, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku). Można też zakupić pakiet z koszulką czy odlewanym medalem. Pakiety można odebrać osobiście w siedzibie organizatora lub wybrać opcję otrzymania ich przesyłką kurierską. Pełen wykaz opłat wraz z zawartością pakietów startowych można sprawdzić na stronie biegu. 

Tegoroczne edycje sztandarowych poznańskich wydarzeń biegowych zostały przeniesione na rok 2021. 13. PKO Poznań Półmaraton zaplanowany jest na 18 kwietnia a 21. PKO Poznań Maraton im. M. Frankiewicza na 17 października.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / freepik.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz