XIV Memoriał Józefa Moczyńskiego w zapasach

XIV Memoriał Józefa MoczyńskiegoZapasy Styl Klasyczny  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Na matach KS Sobieski Poznań odbył się turniej zapaśniczy – XIV Memoriał Józefa Moczyńskiego w zapasach stylem klasycznym.

Turniej był kolejną już okazją do uczczenia pamięci Józefa Moczyńskiego, założyciela klubu i wieloletniego prezesa.

Józef Moczyński urodził się 6 czerwca 1925 roku w Poznaniu. Z jego inicjatywy w 1985 roku została utworzona Sekcja Zapaśnicza przy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która rok później została przemianowana na Klub Sportowy Sobieski Poznań. Do 2006 roku pełnił funkcję prezesa. Przez 20 lat legitymował się najwyższą kategorią sędziowską – E. Sędziował Igrzyska olimpijskie w Rzymie i Monachium. Na Mistrzostwach Świata i Europy sędziował dwunastokrotnie. Przez sześć kadencji był prezesem Okręgowego Związku Zapaśniczego w Poznaniu. Pełnił szereg ważnych funkcji w Polskim Związku Zapaśniczym.

Z dobrej strony w zawodach zaprezentowali się zawodnicy KS Sobieski Poznań, którzy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Klasyfikacja Drużynowa:

I Miejsce KS Sobieski Poznań
II Miejsce Uks Jedynka Zapasy Kostrzyn Nad Odrą
III Miejsce Agros Żary

Zawodnicy rywalizowali na 4 matach z pełną obsadą sędziowską. Wśród zawodników MCS w Zapasach najlepiej spisał Sebastian Warchoł kat +85 kg i Jan Niedzielski kat 68 kg i Adam Grandke kat 57 kg którzy wywalczyli złote medale w swych kategoriach wagowych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak