K U L T U R A

Enea Edison Festival 2024 zamyka line-up

Edison Festival 2023 - Anita Lipnicka  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Enea Edison Festiwal ogłosił pełną obsadę lipcowych koncertów. 5 i 6 lipca w Hotelu Edison w Baranowie, scena zostanie opanowana przez takie gwiazdy jak Majka Jeżowska, Bitamina, Rubens, Paula Biskup, nita i Jacko Brango.

Dwa dni wypełnione dźwiękami, 14 koncertów, 2 sceny, Strefa Rodzinna i bliskość jeziora – to recepta na idealnie spędzony weekend w pierwszych dniach lipca, zaledwie kilka kilometrów od Poznania. Od lat festiwal ten dostarcza mieszankę dźwięków, możliwość tańca przy przebojach największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz okazję do odkrycia nowych talentów.

Unikatowa Okazja dla Miłośników Muzyki

Majka Jeżowska, ikona polskiej sceny, już 5 lipca zagra na Enea Edison Festival. Jej występ to prawdziwe show, które porwie serca słuchaczy różnych pokoleń. Tego samego dnia na jednej z dwóch edisonowskich scen pojawi się Paula Biskup, autorka tekstów i kompozytorka, której najnowsze utwory zdobywają serca fanów na Spotify.

Tradycja i Nowoczesność na Enea Edison Festival

Festiwal doczekał się swojego rezydenta – 6 lipca zagra Bitamina, zespół uwielbiany przez stałych bywalców. Zespół odwiedzi podpoznańskie Baranowo, aby zagrać kultowy materiał z albumu „Kawalerka”. Również tego dnia na festiwalowej scenie pojawi się Rubens. Muzyk szykuje się do wydania nowego albumu, a singiel „To nie efekt placebo” zapowiada kolejne muzyczne hity.

Energetyczne Brzmienia i Eksperymenty

Sobota będzie pełna elektroniczno-popowych dźwięków, dzięki występom Nity. Młoda artystka znana jest z eksperymentów i poszukiwania nowych, unikalnych brzmień. Jacko Brango, muzyk i gitarzysta z doskonałym poczuciem humoru, zapewni niezapomniane chwile swoim fanom.

Początek Wakacji z Najlepszą Muzyką!

i 6 lipca w podpoznańskim Baranowie brzmi jak najbardziej przebojowy weekend nadchodzących wakacji! Przypominamy, że obok ogłoszonych dziś artystów zagrają też Daria Zawiałow, czyli najpopularniejsza obecnie dziewczyna pop w Polsce, Mrozu, który świętuje w tym roku 15-lecie na scenie, legenda krajowej sceny muzycznej Edyta Bartosiewicz oraz posiadaczka jednego z najczulszych głosów, Natalia Przybysz. W line-upie znalazła się również odważnie wyrażająca poprzez swoją muzykę opinie Natalia Szroeder, jedno z najciekawszych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy, Dawid Tyszkowski, szturmem wkraczająca na polską scenę Kathia oraz Maks Łapiński, zdobywca Grand Prix na Carpathia Festival.

BIlety

W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenie 169 zł i karnety w cenie 249 zł oraz bilety ulgowe dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Dzieci do lat 6. włącznie mogą wziąć udział w festiwalu bezpłatnie, na podstawie ważnego biletu wstępu rodzica lub opiekuna. 

Harmonogram koncertów:    

5.07.2024 – Mrozu, Edyta Bartosiewicz, Natalia Przybysz, Majka Jeżowska, Dawid Tyszkowski, Paula Biskup, Maks Łapiński 

6.07.2024 – Daria Zawiałow, Bitamina gra Kawalerkę, Natalia Szroeder, Rubens, Kathia, nita, Jacko Brango 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz