DLA STUDENTA

EKIDEN 2011

EKIDEN 2011 na AWF - 06.04.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

W zdrowym ciele zdrowy duch! Wiedzą o tym między innymi pływacy. Zarówno ci, którzy trenują tą dyscyplinę sportową regularnie, jak i ci, którzy pływają rekreacyjnie. Dzisiaj od rana na basenie AWF już po raz czwarty odbywa się Maraton Pływacki EKIDEN.

To impreza mająca na celu promocję pływania zarówno wyczynowego jak i rekreacyjnego poprzez świetną zabawę – tłumaczy Sara Krawczyńska z Samorządu Studenckiego AWF.

Rywalizujący studenci mają do pokonania w sumie sztafetę o dystansie 42,195 km. Udział biorą nie tylko studenci, ale również niektórzy wykładowcy. To co wyróżnia EKIDEN spośród innych wydarzeń sportowych to obowiązujące stroje. Zawodnicy startują w najróżniejszych przebraniach, a całość odbywa się w rytmach muzyki. Zaplanowano nawet konkurs na najciekawsze przebranie. Studenci wyróżnią również najlepszego wykładowcę.

Oprócz emocji sportowych towarzyszących sztafecie można było podziwiać występ pływania synchronicznego w wykonaniu reprezentantek Polski i tym samym zawodniczek AZS-u AWF-u Poznań oraz tradycyjny już pokaz Aqua Aerobiku.

Wszystko odbyło się na basenie Centrum Rekreacji AWF im E. Piaseckiego w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska 10a.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz