BizNews

EBUS Award 2017 dla Solarisa

Zbigniew Palenica, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach podczas odbierania statuetki EBUS Award  Foto: Solaris Bus & Coach

Spółka Solaris Bus&Coach została laureatem konkursu EBUS Award 2017, organizowanego przez organizację Niemieckie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Transportu Publicznego VDV.

EBUS AwardDoceniono w ten sposób wieloletni wkład w rozwój bezemisyjnej komunikacji miejskiej. Tytuł EBUS Award jest jedną z międzynarodowych nagród na rzecz ochrony środowiska przyznawanych w dziedzinie transportu publicznego.

Nagroda EBUS Award przyznana naszej firmie i pojazdowi nowy solaris urbino 12 electric, jest kolejnym wyróżnieniem, które plasuje nas w czołówce producentów autobusów miejskich i podmiejskich z alternatywnymi źródłami napędów – mówił Zbigniew Palenica z Zarządu Solaris Bus & Coach podczas odbierania statuetki EBUS Award – jest to niezbity dowód na właściwy kierunek działań naszego biura technicznego, a także całego zespołu pracowników, którzy podążają ścieżką elektromobilności.

Ocenie jury podlegają zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które poprzez swoją działalność przyczyniły się w czasie ostatnich dwóch lat do rozwoju elektromobilności w obszarze komunikacji miejskiej.

O przyznaniu tegorocznego tytułu EBUS Award 2017 zadecydowała grupa przedsiębiorców i klientów biorąca udział we wcześniejszych edycjach konferencji branżowej Autobusy elektryczne – rynek przyszłości! Zwycięzców wyłoniono w kategoriach producent autobusów, producent komponentów lub podzespołów, przedsiębiorstwa doradcze i monitorujące, przewoźnicy.

Wyróżnienie jest dla nas tym ważniejsze, ponieważ przyznane nam zostało przez gremium fachowców i klientów, którzy na co dzień zajmują się bezemisyjnym transportem publicznym – podkreślił Zbigniew Palenica – cieszymy się, że otrzymując tytuł EBUS Award, stajemy się pionierem innowacyjnych rozwiązań nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju.

 Nowy solaris urbino 12 electric (Hochbahn Hamburg)

Użyte w artykule zdjęcia: Solaris Bus & Coach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz