POZnań

Dziś pierwszy kurs nocnej linii turystycznej!

Ikarus - linia turystyczna  Foto: Krzysztof Dostatni / KMPS

W sobotę zainauguruje funkcjonowanie autobusowa, nocna linia turystyczna nr 200. O godz. 21.00 z przystanku Zeylanda wyruszą na trasę dwa pojazdy – Ikarus 260 oraz Ikarus 280!

W sezonie 2019 oprócz tradycyjnych już, nocnych przejażdżek historyczną bimbą, w wybrane dni będą organizowane późnowieczorne kursy dawnymi autobusami. Pierwszy z takich kursów odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja.

To kurs szczególny. Jest związany ze zdobyciem przez autobus MPK Poznań pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejszego autobusu na ubiegłotygodniowym zjeździe ikarusów w Cottbus – zwracają uwagę członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Delegacja złożona z przedstawicieli MPK Poznań i KMPS reprezentowała Poznań na 6. Międzynarodowym Zlocie Ikarusów, który miał miejsce w minioną sobotę. Autobus należący do MPK Poznań Sp. z o.o., zabytkowy Ikarus 260.04 nr taborowy 1735 zdobył uznanie publiczności, uzyskując tytuł najpiękniejszego spośród innych zabytkowych autobusów z Czech, Węgier i Niemiec.

Na inauguracyjnym kursie pasażerom będą towarzyszyli przewodnicy miejscy, którzy podczas podróży opowiedzą o historii Poznania.

Start: godz. 21.00, przystanek Zeylanda (przy Starym Zoo na ul. Zwierzynieckiej). Bilety na przejazd – według taryfy linii turystycznych – można będzie kupić na miejscu, za gotówkę. W trakcie przejazdu planowana jest przerwa na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Użyte w artykule zdjęcia: MPK, TMPS, Krzysztof Dostatni / KMPS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz