POZnań

Miejskie półkolonie w trakcie wakacji

Wakacje w mieście  Foto: materiały prasowe UMP

Po raz kolejny prawie 2 tysiące dzieci będzie mogło wziąć udział w półkoloniach organizowanych w poznańskich podstawówkach. Miasto przeznaczyło na to milion zł. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

W zeszłym roku po raz pierwszy Miasto zaproponowało rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim spełniło oczekiwania najmłodszych. Podczas nadchodzących wakacji, po raz kolejny, wspólnie ze szkołami, postanowiliśmy zorganizować uczniom czas wolny – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Warte podkreślenia jest, że półkolonie odbywają się w szkołach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku, a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania.

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie obojga rodziców o spełnieniu tych wymagań.

Każde dziecko można zapisać na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 440 zł. Większość jednak pokryje Miasto, a rodzice zapłacą tylko 100 zł. Na organizację półkolonii w poznańskich podstawówkach miasto zarezerwowało w tym roku milion zł.

W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, przewidujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji – wyjaśnia Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. – Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków – śniadań oraz obiadów.

W niektórych szkołach zapisy na półkolonie już ruszyły, w innych rozpoczną się w najbliższych dniach. Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły podstawowe, a o przyjęciu na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. W półkoloniach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami.

Na tę chwilę do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych wpłynęły 53 zgłoszenia z poznańskich szkół.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz