Antoninek Nowe Miasto Osiedle Warszawskie POZnań

Nowy przystanek na Warszawskiej

Warszawska - T6 Autobus "za tramwaj"  Foto: ZTM / materiały informacyjne

Autobusy linii „za tramwaj” T6 zatrzymywać się będą na przystanku „Bożeny n/ż”. Do tego przystanku będzie można dojechać – na podstawie biletów ZTM – również swarzędzkimi liniami nr 401, 405, 406 i 407. O uruchomienie tec ego przystanku apelowała Rada Osiedla Antoninek – Zieliniec – Kobylepole.

W związku z wymianą sieci trakcyjnej na trasie tramwajowej na ul. Warszawskiej tramwaje linii nr 6 i 8 są kierowane do pętli na Zawadach, natomiast ulicą Warszawską kursuje autobus za tramwaj T6. Od poniedziałku, 27 maja br., pasażerowie tej linii będą mogli dojechać nim aż do przystanku „Bożeny n/ż” (na żądanie).

Autobusy MPK Poznań obsługujące linię T6, po opuszczeniu przystanku „Miłostowo” w kierunku Swarzędza, pojadą dalej z pasażerami do przystanku „Bożeny n/ż”, a następnie – także z pasażerami – zawrócą pod wiaduktem Antoninek w kierunku ronda Śródka (na przystanku „Miłostowo” w kierunku ronda Śródka autobusy będą oczekiwać do godziny odjazdu wskazanej w rozkładzie jazdy).

Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta dotycząca korzystania ze swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Do tej pory pasażerowie mogli – na podstawie biletów ZTM – podróżować nimi bez dodatkowych opłat na odcinku rondo Śródka-Miłostowo.Teraz na tych liniach, wyłącznie na odcinku od ronda Śródka do przystanku „Bożeny n/ż”, honorowane będą wszystkie bilety ZTM, łącznie z tPortmonetką oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Podróżując dalej w kierunku Swarzędza trzeba będzie mieć ważny bilet Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (bilety ZTM nie będą obowiązywać za przystankiem „Bożeny n/ż”).

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM / materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz