Rataje

Zmiany komunikacyjne na ul. Żegrze

Zmiany komunikacyjne na ul. Żegrze  Foto: Google Street View

Rozpoczęły się właśnie prace przygotowawcze związane z przebudową torowiska tramwajowego na Górnym Tarasie Rataj. Dla kierowców oznacza to pewne utrudnienia w ruchu na ul. Żegrze.

W związku z budową przejazdu tymczasowego, od 2 do 17 sierpnia, zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu na ul. Żegrze, przy skrzyżowaniu z ulicami Kurlandzką i Inflancką – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu bimby jeżdżące będą mogły kursować między os. Lecha a przystankiem Żegrze I do końca 2018 roku.  Za tym przystankiem będą nawracać i jechać w kierunku os. Lecha.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać tylko podczas prowadzonych prac i poza godzinami szczytów komunikacyjnych (6:00 – 9:00 oraz 15:00 – 18:00).

Będą one polegały na czasowym zajęciu lewego pasa północno – zachodniej jezdni ulicy Żegrze w kierunku Ronda Żegrze oraz lewego pasa południowo – wschodniej jezdni ul. Żegrze w kierunku skrzyżowania ul. Żegrze z ulicami Inflancką i Kurlandzką – dodają przedstawiciele spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View, PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz