Sport

DSW Waterpolo pewnie pokonało GKPW 59 Gorzów

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dziś zakończyły się zmagania seniorów w piłce wodnej. Po 10 kolejkach Ekstraklasy nasi waterpoliści utrzymali 2 punktową przewagę nad Arkonią Szczecin. W sobotnim spotkaniu pokonali zespół z Gorzowa 12:11, natomiast w niedzielę aż 14:9. Królem strzelców Mistrzostw Polski Seniorów został poznański center Paweł Wielogórski, który zdobył w tym sezonie aż 71 goli.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gorzowian 2:3. Do momentu usunięcia z boiska trenera gości Piotra Diakonówa, zawodnikom z Gorzowa udawało się utrzymywać wysoki poziom gry, pozwalając tylko poznaniakom na zremisowanie 4:4. Pod koniec drugiej kwarty DSW Waterpolo Poznań udało się po raz pierwszy wyjść na prowadzenie. W trzeciej kwarcie worek z bramkami dla poznaniaków szybko się rozwiązał. Zdobyliśmy 5 bramek tracąc zaledwie 2. Ostatnia kwarta nie przyniosła przełomu i poznaniacy pewnie wygrali 14:9.

DSW Waterpolo Poznań nie tylko wywalczyli tytuł wicemistrza Polski, ale także okazali się drużyną z najlepszym bramkarzem i obroną. Srebrni medaliści, którzy odnieśli w tym sezonie aż 15 zwycięstw, w tym jedno nad mistrzem Polski, odebrali swoje trofeum po ostatnim meczu MPS na basenie Term Maltańskich.

Drużyna z poznania po raz pierwszy w historii klubu zdobyła w tym sezonie tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej. W ostatnim dwumeczu polskiej Ekstraklasy poznaniacy dwukrotnie pokonali w Termach Maltańskich zespół GKPW 59 Gorzów i odebrali srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów.

Wyniki dwumeczu DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów:
14 czerwca: 12:11 (3:2, 4:3, 4:3, 1:3) – gole dla Poznania zdobyli: Paweł Wielogórski (4), Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (3), Dawid Łuc (1), Rafał Bocheński (1), Jakub Goździak (1).
15 czerwca: 14:9 (2:3, 3:1, 5:2, 4:3) – gole dla Poznania zdobyli: Paweł Wielogórski (4), Tomasz Różycki (5), Dawid Łuc (2), Michał Zawadzki (2) i Piotr Cichy (1).

Relację z wręczenia srebrnych medali znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz