Sport

Waterpolo: pierwsze srebro w historii

Srebro dla DSW Waterpolo Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Drużyna DSW Waterpolo Poznań po raz pierwszy w historii klubu zdobyła w tym sezonie tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej. W ostatnim dwumeczu polskiej Ekstraklasy poznaniacy dwukrotnie pokonali w Termach Maltańskich zespół GKPW 59 Gorzów i odebrali srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów.

Drugi, po Lechu Poznań, srebrny medal w drużynowych sportach olimpijskich zdobyli dla naszego miasta zawodnicy DSW Waterpolo Poznań. Po 10 kolejkach Ekstraklasy nasi waterpoliści utrzymali 2 punktową przewagę nad Arkonią Szczecin. W sobotnim spotkaniu pokonali zespół z Gorzowa 12:11, natomiast w niedzielę aż 14:9. Królem strzelców Mistrzostw Polski Seniorów został poznański center Paweł Wielogórski, który zdobył w tym sezonie aż 71 goli. Poznaniacy nie tylko wywalczyli tytuł wicemistrza Polski, ale także okazali się drużyną z najlepszym bramkarzem i obroną. Srebrni medaliści, którzy odnieśli w tym sezonie aż 15 zwycięstw, w tym jedno nad mistrzem Polski, odebrali swoje trofeum po ostatnim meczu MPS na basenie Term Maltańskich.

Dzisiejszy sukces jest zasługą całej naszej drużyny – najlepszego w lidze bramkarza Miszy Yazerskiego oraz naszych doświadczonych graczy: Pawła Wielogórskiego, Rafała Iwanowicza, Piotra Cichego, Michała Zawadzkiego, Marka i Krzysztofa Mazurków oraz Artura Wróbla, jak również naszej utalentowanej młodzieży: Oskara Szymonika, Marcina Czapli, Dawida Łuca, Jakuba Goździaka i Rafała Bocheńskiego – wymienia Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki wsparciu Wydziału Sportu UMP i Term Maltańskich oraz naszych sponsorów możemy rozwijać w Poznaniu piłkę wodną seniorów i juniorów. Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji i finansowaniu tegorocznych rozgrywek. Mamy nadzieję, że nasz srebrny medal zachęci kolejnych kibiców z Poznania i okolic do oglądania spotkań piłki wodnej w przyszłym sezonie – dodaje kapitan.

Relację z meczu znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz