Swarzędz

Dodatkowe bejmy na remont stadionu

bieżnia  Foto: sxc

Remont stadionu w Swarzędzu ma już zapewnioną dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Z modernizacji cieszyć powinni się między innymi miłośnicy lekkoatletyki, choć powody do radości będą mieli także inni sportowcy i kibice.

Realizacja zaplanowanego projektu pozwoli na stworzenie jednego z okazalszych kompleksów sportowych nie tylko w Poznaniu i okolicach, ale także w całym Województwie Wielkopolskim, który obok elementów zawartych we wnioskowanym zadaniu obejmuje również pływalnię, lodowisko, korty tenisowe, halę sportową, skatepark i system ścieżek rowerowych, a uzupełniony jest przez obiekt hotelowy – podkreślają urzędnicy z UMiG Swarzędz.

Podczas remontu powstanie między innymi bieżnia lekkoatletyczna, boisko ze sztuczną nawierzchnią, które zastąpi dotychczasowe boisko treningowe czy skocznia w dal. Główne boisko zyska system nawadniania. Będą także nowe trybuny, ogrodzenie, wyremontowany zostanie wjazd na stadion. Zbudowane zostanie również oświetlenie całego obiektu oraz budynek zaplecza z szatniami dla sportowców o łącznej powierzchni zabudowy 287,39 m².

Stadion w Swarzędzu

Umowa na prace remontowe planowane na terenie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji u zbiegu ul. Kosynierów i Św. Marcina w Swarzędzu została podpisana już w kwietniu. Wykonawcą prac będzie firma z Dąbrowy Górniczej, która wygrała przetarg na jej realizację. Łączna wartość kontraktu to 4.790.850 zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz o przyznaniu dofinansowania na realizację tego projektu – dodają urzędnicy – łączne uzyskane dofinansowanie wyniesie 1.500.000 zł, czyli maksymalną możliwą wartość przewidzianą dla pojedynczego projektu.

Remont stadionu w Swarzędzu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz