BizNews

Creativity thinking w biznesie – bezpłatne warsztaty

Sylwia Hull-Wosiek  Foto: Patryk Lewiński

Czy kreatywność można w sobie wykształcić i w końcu: czym ona właściwie jest? Podczas kolejnego spotkania z cyklu Design Open trenerka kreatywności Sylwia Hull-Wosiek przedstawi swoją autorską metodologię projektowania rozwiązań „creativity thinking”. Wstęp na warsztat jest wolny.

Już w 2015 roku na Światowym Forum Ekonomii w Davos kreatywność wyróżniono jako jedną z kluczowych kompetencji przyszłości. Na rynku pracy wrasta również ilość ofert, w których pojawia się ona jako jeden z wymogów dla kandydatów. W jaki sposób można jednak wykorzystać kreatywność w projektowaniu rozwiązań biznesowych? Czym jest „zarządzanie zmianami”? Jak zdefiniować „skoki kreatywne”?

Kreatywny to nie ten co myśli „out of the box” i rzuca wciąż nowe pomysły z rękawa, ale potrafi „w ramach pudełka” wygenerować innowacyjne rozwiązania, „bawić się” zastaną sytuacją, twórczo uwzględniając jej ograniczenia – tłumaczy Sylwia Hull-Wosiek.

Creativity Thinking to nowa metoda projektowania, która koncentruje się nie tylko na potrzebach końcowych odbiorców, ale również na motywacji i zaangażowaniu samego zespołu projektowego. Składa się z kilkunastu etapów o charakterze twórczym (kosmos) i racjonalistycznym (ziemia), dobieranych elastycznie do celu procesu. Jej esencją jest doświadczanie, a rezultatem efektywne zarządzanie zmianą.

W efekcie powstaje nie tylko gotowy do wdrożenia pomysł – sam zespół zostaje również w tym procesie przygotowany do podjęcia odpowiedzialności za zmianę i jej utrzymanie. Esencją procesu jest doświadczanie, wgląd we własne umiejętności i rolę pracy zespołowej. Wszystko to oparte jest o skoki kreatywne i analizę możliwości wdrożenia pomysłu.

Sylwia Hull-Wosiek uważa, że w dzisiejszym, zmiennym, co chwilę dyktującym nowe warunki świecie kreatywność jest sposobem, nie tylko na budowanie przewagi konkurencyjnej, ale na codzienną zaradność. Z wykształcenia jest pedagogiem, wiedzę zdobywała na studiach psychologicznych, w szkole Gestalt i na kursach z Analizy Transakcyjnej. Doświadczenie budowała jako HR Manager, trener, uczestnik procesów innowacyjnych i rozwojowych dla wielu marek.

„No to hop! Creativity thinking w biznesie”, otwarte spotkanie z trenerką kreatywności Sylwią Hull-Wosiek – Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3 – 29.05.2018, 17:00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez stronę: https://bit.ly/2IAqJCt

Użyte w artykule zdjęcia: Patryk Lewiński

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz