Sport

City Trail, czyli sobotnie bieganie!

City Trail - bieganie nad Rusałką  Foto: Piotr Oleszak / materiały prasowe

Sporą popularnością cieszą się w Poznaniu krótkie biegi przełajowe. Najbliższy w ramach cyklu City Trail zaplanowano nad Rusałką, odbędzie się w sobotę, 2 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia we wtorek, 29 stycznia.

Cykl City Trail jest obecny w Poznaniu od 2010 roku. Na edycję składa się sześć biegów – ten sobotni będzie już piątym w sezonie. Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad Jeziorem Rusałka i jest odpowiednia dla każdego, nawet początkującego biegacza. Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu na pokonanie 5 km – meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika. Dla osób, które biegają systematycznie lub trenują w klubach to okazja do regularnego sprawdzania formy.

Od początku zależało nam, aby nasze biegi były dla każdego. Biegasz od lat, chcesz robić postępy – startujesz żeby wykonać dobry trening. Dopiero zaczynasz biegową przygodę – bierzesz udział w zawodach, żeby mieć dodatkową motywację i przeżyć sportowe emocje – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator biegu.

Start sobotniego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (okolice wiaduktu kolejowego). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30 (przy plaży miejskiej nad Rusałką). W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży –Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km – 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

Ostatni w edycji 2018/2019 bieg w Poznaniu jest zaplanowany na 2 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi. Odbędzie się ono 19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (początek o godz. 18:00, część dotycząca biegu głównego od 19:00).

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Oleszak / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz