smaczneGO

Burger pokonał człowieka

6. Wielki Challenge Hot Burger Champion James Star  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Nie byle jaki burger, bo ważący kilogram kolos oblany topionym serem okazał się nie lada wyzwaniem podczas 6. edycji rywalizacji Hot Burger James Star. Oprócz wielkości kanapka ma też ostry jak brzytwa sos składający się z papryczek jalapeno, habanero i carolina reapers. Nie udało się pobić rekordów ani w jedzeniu sztafetowym, ani w konkurencji indywidualnej.

Zawody rozpoczęły się od zmagań zespołowych. Z jednej strony zasiedli przedstawiciele UP Fit, a z drugiej motocykliści z grupy Sons of Spinach, któym udało się zjeść burgera, jednak nie pobijając obecnego rekordu. Pokonany team zapowiedział już rewanż i nie tylko walkę o zwycięstwo, ale także o pobicie rekordu.

W kategorii indywidualnej mimo świetnego przygotowania zawodników, między innymi przyjścia na czczo nie udało się zjeść burgera do końca.

Obecne rekordy 15:32.59 Petera Janusza w kategorii indywidualnej i Eriders Store 7:36.45 czekają do przyszłego roku na pobicie ich przez nowych śmiałków.

Przypomnijmy, że carolina reapers w skali Scoville’a ma jedyne 1 641 183 punktów i jest wpisana w księdze rekordów Guinnessa jako najostrzejsza papryka w 2017 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz