BizNews

Bridgestone zwiększa zatrudnienie

Bridgestone AlphaElectric  Foto: Bridgestone

Bridgestone AlphaElectric Foto: BridgestoneFirma Bridgestone przeznaczyła 105.000.000 euro na inwestycje w swoją poznańską fabrykę. Pozwoli to zatrudnić tutaj 200 nowych osób.

W Poznaniu firma Bridgestone produkuje każdego dnia 30.000 opon do samochodów osobowych, vanów oraz SUV-ów. Ponad 90% z nich jest eksportowana głównie na rynki europejskie. Pozostała część trafia m.in. do Azji i na Bliski Wschód. Planowane inwestycje mają przynieść oprócz większego zatrudnienia także zwiększenie i udoskonalenie produkcji.

Jest to związane z faktem, że w poznańskiej fabryce produkujemy opony wysokiej jakości dla klientów premium, takich jak BMW czy Mercedes – wyjaśnia Armad Dahi dyrektor Bridgestone – skupiamy się więc na produktach o wysokich osiągach, na rozwoju opon run flat tyre oraz opon o niskim oporze toczenia.

O lokalizacji inwestycji zdecydowało dogodne położenie geograficzne i bliskie sąsiedztwo z Niemcami. Ważnnym czynnikiem był również dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wszyscy mają wyższe wykształcenie, ludzie są bardzo efektywni w pracy, co jest bardzo istotne dla wielu inwestorów – dodaje Armad Dahi – młode pokolenie jest bardzo przedsiębiorcze, dzięki czemu mamy dostęp do wielu usług i freelancerów, którzy wspierają rozwój naszej firmy.

Oprócz fabryki w Poznaniu Bridgestone ma również fabrykę w Stargardzie Szczecińskim. Tam planowane inwestycje i zwiększenie zatrudnienia będą mniejsze niż w naszym mieście.

Bridgeston w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

źródło Newseria

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz