Wilda

Bimby stare i nowe do zobaczenia na Madalinie

MPK drzwi otwarte w zajezdni przy ul. Głogowskiej - 04.09.2010 r.  Foto: Paweł Rychter

Bimby zabytkowe i te najbardziej nowoczesne będzie można podziwiać w zajezdni przy ulicy Madalińskiego. Niedzielna atrakcja została przygotowana z okazji trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość zwiedzenia zajezdni z przewodnikiem z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych – zapowiadają organizatorzy – do dawnej zajezdni można dotrzeć między innymi tramwajową linią turystyczną nr 0.

Dla najmłodszych gości przygotowano dodatkowo zabawy z nagrodami. W jednym z tramwajów zorganizowany zostanie również Punkt Informacyjny PEKA.

Będzie można złożyć tu wniosek o wydanie imiennej karty, zrobić sobie bezpłatnie zdjęcie potrzebne do jej wydania, zapisać na karcie ulgę metropolitalną, a także uzyskać wszelkie informacje na temat posługiwania się kartą – dodają organizatorzy.

Zajezdnia, którą będzie można dzisiaj zwiedzać działała od 1948 do końca 2014 roku. Podczas ostatnich wakacji realizowany był tutaj projekt Lato na Madalinie, który w każdy weekend zapraszał mieszkańców Poznania do wspólnego spędzania czasu.

Zapraszamy do zajezdni przy ul. Madalińskiego wraz z MPK, Zarządem Transportu Miejskiego i Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych w niedzielę (20.09) od 12:00 do 16:00.

Zdjęcia zrobiliśmy nie przy Madalińskiego, ale w zajezdni na Głogowskiej.

MPK drzwi otwarte w zajezdni przy ul. Głogowskiej - 04.09.2010 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz