POZnań

Bimby pojadą nieco inaczej

Tramwaj na Gwarnej  Foto: lepszyPOZNAN / Tomasz Dworek

Dzień 11 listopada ma w Poznaniu niezwykłą, radosną oprawę. To nie tylko Święto Niepodległości, ale również Imieniny Ulicy Św. Marcin i wyczekiwane przez wielu objadanie się przepysznymi rogalami świętomarcińskimi. Ponieważ w centrum miasta przewidziano wuchtę atrakcji zmieni się nieco funkcjonowanie komunikacji.

Pisaliśmy już o nich, zatem odsyłamy po szczegóły tutaj. Wydarzenia w centrum miasta to jednak nie jedyny powód  zmian w kursowaniu bimb.

Kolejnym jest na przykład pilny remont zwrotnicy w ulicy Królowej Jadwigi. Będzie on prowadzony w środę i czwartek (11 i 12.11). Tramwaje linii numer 6, 12 i 18 oraz linii nr 3 (tylko w czwartek) będą kursowały objazdem przez ulice Górna Wilda i Wierzbięcice.

Zmiany czekają nas wkrótce również na Kaponierze. Uspokajamy – nie zostanie ona nagle otwarta. Z tą myślą będziemy mogli się oswajać bardzo powoli, bo ma ona zostać otwarta we wrześniu 2016 roku. Wcześniej, bo już w niedzielę 15 listopada z powodu montażu sieci trakcyjnej w tym fyrtlu swoje trasy zmieni aż 10 linii tramwajowych. Zmiany te potrwać mają do 21 listopada. W tym czasie niemożliwy będzie przejazd bimb przez Kasponierę.

Zmiany obejmą 10 linii tramwajowych oznaczonych numerami: 3, 5, 8, 10, 11, 13, 15, 17, 18 i 27, uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa nr 23, zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr 19 – informuje Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego- Dodatkową zmianą będzie zamknięcie dolnego odcinka PST w dniach 15 i 16 listopada, po godzinie 19:00 z uwagi na prowadzenie modernizacji mostu Uniwersyteckiego.

Te ostatnie prace wymuszą zawieszenie funkcjonowania linii nr 14 i 15, skierowanie objazdem przez most Teatralny, ulicę Fredry, Marcinkowskiego i Strzelecką tramwajów na liniach 10 i 12, a także uruchomienie autobusu „za tramwaj” T14 z

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz