POZnań

Uniwersytet Ekonomiczny wysoko w rankingach

Uniwersytet Ekonomiczny  Foto: materiały prasowe

Poznański Uniwersytet Ekonomiczny został uznany za jedną z 200 najlepszych uczelni biznesowych na świecie. Uczelnia awansowała w międzynarodowym rankingu Eduniversal do kategorii 4 Palm, uzyskując tytuł „TOP business school”.

Awans UEP w międzynarodowym rankingu EduniversalW zestawieniu najlepszych programów magisterskich i MBA wyróżnienie uzyskało aż 19 programów studiów realizowanych na UEP – takim wynikiem nie może poszczycić się żadna inna polska uczelnia.

Rankingi Eduniversal są prowadzone od 2008 r. W największym z nich porównywanych jest 1000 uczelni biznesowych ze 154 krajów. Miejsca w tym rankingu przyznawane są w podziale na regiony geograficzne. Do regionu „Europa Wschodnia” przyporządkowano 81 uczelni z 21 krajów, w tym 11 uczelni z Polski.

Kolejność w rankingu oraz liczba palm (od 1 do 5) przyznawana jest na podstawie wyboru komitetu naukowego, który bierze pod uwagę przede wszystkim kryteria umiędzynarodowienia uczelni – m.in. akredytacje krajowe i międzynarodowe, obecność w międzynarodowych rankingach, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach i organizacjach czy też skala współpracy międzynarodowej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w tym roku jako jeden z nielicznych uniwersytetów na świecie awansował w rankingu Eduniveral.

Awansowaliśmy z kategorii „Excellent Business School with reinforcing international influence” (3 palmy), uwzględniającej 400 uczelni biznesowych, do kategorii „Top Business School with significant international influence” (4 palmy), którą otrzymuje już tylko 200 najlepszych uczelni – wyjaśnia dr hab. Cezary Kochalski, Prorektor ds. Strategii i Rozwoju UEP

Eduniversal prowadzi również rankingi, w których ocenia 4000 programów studiów magisterskich oraz studiów MBA. Ich obecność w zestawieniu jest wynikiem wysokich not od działów HR wiodących firm i samych studentów.

Metodologia stworzona przez Eduniversal uwzględnia również wysokość wynagrodzeń studentów w ich pierwszym miejscu pracy. W zestawieniu znalazło się aż 19 programów studiów UEP – to najlepszy wynik wśród polskich uczelni uwzględnionych w rankingu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz