Winogrady

Kim jest ten złodziej roweru?

Poszukiwany jest jeszcze jeden rowerowy złodziej, który działa, bądź działał w Poznaniu. To właśnie za jego sprawą zginął rower. W tym wypadku jego właściciel mógł być zaskoczony sprawnością mężczyzny, który targnął się na jednoślad.

Rower nie stał tym razem na ulicy, ale na balkonie. Miejsce teoretycznie bezpieczne, bo “na oku” mieszkańców. Złodziej idąc ulicą Hawelańską zauważył jednak rower, rozejrzał się i przystąpił do działania.

Sprawca przy pomocy drabiny dostał się na balkon mieszkania skąd zabrał rower wyceniony przez właściciela na 1500 złotych i odjechał – opisuje Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji.

Skąd wzięła się w tym akurat miejscu drabina? Tego policyjne kroniki nie wyjaśniają. Wszystko działo się przy ulicy Hawelańskiej z niedzieli na poniedziałek 23/24 lipca. Złodzieja zarejestrowały kamery osiedlowego monitoringu. Obraz nie jest niestety zbyt wyraźny. Publikacja wizerunku złodzieja dopiero teraz, a nie krótko po całym zdarzeniu także nie ułatwi zadania.

Osoby, które rozpoznają prezentowany wizerunek prosimy o kontakt z policjantami pod numerami telefonów 61 84 14 611 lub 997 czynnymi całą dobę – apeluje Maciej Święcichowski.

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz