POZnań

350.000 złotych na ciekawe pomysły dla Poznania

Stary Rynek mini  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Jeśli macie ciekawe pomysły, które pomogą ożywić i uatrakcyjnić centrum Poznania, możecie zawalczyć o bejmy na ich rewitalizację. Ruszyła kolejna edycja konkursu Centrum Warte Poznania. Do zagospodarowania jest łącznie 350.000 złotych.

Być może część wiaruchny żałuje, że uprzywilejowane jest praktycznie ścisłe centrum naszego miasta i nie można uatrakcyjnić innych dzielnic. Projekty muszą dotyczyć Starego Miasta, w tym ulicy Św. Marcin,  a także Jeżyc, Wildy i Św. Łazarza. Można również zgłaszać pomysły, które realizowane będą na obszarze obejmującym Ostrów Tumski, Śródkę, Zawady i Komandorię.

Poznaniacy coraz chętniej wracają nad rzekę, dlatego pomysłodawcy powinni szczególną uwagę poświęcić terenom nadwarciańskim w obrębie osiedli objętych konkursem – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania – zależy nam też na projektach, które uatrakcyjnią ul. Św. Marcin.

Możemy zgłosić wydarzenia kulturalne, artystyczne, edukacyjne i społeczne, kształtujące tożsamość kulturalną centrum miasta i zachęcające do aktywnego udziału mieszkańców oraz turystów. Szansę na realizację interesujących projektów mają zarówno mieszkańcy, jak i organizacje pozarządowe, stowarzyszenie czy wreszcie firmy.

Jeden projekt ma szansę na maksymalnie 50.000 złotych dotacji. Pomysły muszą być nie tylko atrakcyjne, ale także zrealizowane do końca tego roku.

Wszystkie zgłoszone prace konkursowe oceniać będzie komisja, w której zasiądą przedstawiciele Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, Urzędu Miasta Poznania, Centrum Kultury Zamek, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Rad Osiedli Stare Miasto, Ostrów Tumski – Śródka – Zawady – Komandoria, Św. Łazarz, Wilda i Jeżyce.

W ubiegłym roku w ramach konkursu Centrum Warte Poznania zrealizowanych zostało 19 projektów. Wśród nich był między innymi trójwymiarowy mural na Śródce.

Nowatorski pomysł i zaskakujące wykonanie, taki przepis zawsze najlepiej sprawdza się w konkursie Centrum Warte Poznania – mówi Marcin Kostaszuk, zastępca dyr. Wydziału Kultury – Centrum Warte Poznania pełni rolę takiego wehikułu, dzięki któremu nawet osoby nie prowadzące żadnej działalności mogą mieć dostęp do funduszy.

Jak podkreśla Marcin Kostaszuk, szansę w konkursie mają więc również oddolne inicjatywy, dzięki którym dzieci, młodzież i seniorzy mogą spotkać się i wspólnie tworzyć.

Prace konkursowe w tegorocznej edycji należy składać w sekretariacie Wydziału Kultury do poniedziałku 14 marca do godziny 15:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz