POZnań

Będzie komunikacyjny paraliż Poznania?

Będzie paraliż Poznania?  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Na wniosek szkiełów mają zostać zamknięte w środę niektóre ulice w centrum miasta. Z objazdów korzystać będą musiały samochody, bimby i autobusy. Drogi nadrobią również piesi, którzy także nie będą wpuszczani.

Oficjalnie nie są podawane przyczyny zamknięcia ulic, ale nieoficjalnie mówi się, że ma to związek z poszukiwaniem Ewy Tylman. Informację tę podaje serwis gazeta.pl.

Jeden z policjantów z zespołu prasowego poznańskiej Policji nie potwierdził tej wiadomości. Stwierdził, że będą w tym rejonie prowadzone działania, choć nie może informować jakie i w związku z jaką sprawą.

Z wnioskiem o zamknięcie ulic  w obrębie następujących skrzyżowań: ul. Małe Garbary z ul. Estkowskiego, ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywoustego oraz ronda Rataje i Śródka wystąpiła Komenda Wojewódzka Policji. Ulice te mogą zostać całkowicie zamknięte od 12:00 do 15:00.

Zamknięta zostanie ul. Mostowa na odcinku od Wszystkich Świętych do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Kórnicka od ul. Piotrowo do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania Krzywoustego z Królowej Jadwigi do skrzyżowania Mostowej z Kórnicką.

O godzinie 12:00 zostanie wyłączy ruch, łącznie ze wszelkimi dojazdami i dojściami, a o godzinie 12:05 sygnalizacje świetlne – informuje Zarząd Dróg MIejskich.

Ponadto, w odległości 100 metrów przed skrzyżowaniem ulic Królowej Jadwigi, Krzywoustego i Drogi Dębińskiej oraz na ul. Krakowskiej na 100 m przed skrzyżowaniem z ul. Garbary, ZDM ustawi mobilne tablice VMS.

Bimby i autobusy zostaną skierowane na trasy objazdu około godziny 11:50. Zmiany te dotyczyć będą linii nr 5, 13, 16 oraz linii nr 74, 76, 90 i 603. Trasy objazdów publikujemy poniżej.

Zakaz ruchu obowiązywać będzie także pieszych.

Nie będzie natomiast ewakuacji mieszkańców i prawdopodobnie będzie można wyjść na przykład z domu do sklepu – informują szkieły.

Będzie paraliż Poznania?

Tramwaje linii nr 5 i 13 pojadą przez ul. Strzelecką, Krzywoustego i Rondo Rataje. Powrót po takiej samej trasie.

Tramwaje linii nr 16 kursują – w obu kierunkach – zmienioną trasą przez pl. Wielkopolski i rondo Śródka.

Autobusy linii nr 74 w kierunku os. Orła Białego kursują bez zmian, natomiast w kierunku Piątkowa pojadą z ronda Rataje, przez rondo Śródka i ul. Wyszyńskiego do Garbar (dalej – stałą trasą).

Autobusy linii nr 76 i 603 z Dębiny zamiast na pl. Bernardyński dojadą na rondo Rataje.

Trasa linii nr 90 zostanie natomiast skrócona – pojazdy pojadą Garbarami, Estkowskiego, Chwaliszewem do ul. Wielkiej.

Zmienioną trasą – przez rondo Rataje, Śródka i pl. Wielkopolski – mogą również kursować tramwaje linii nr 20 przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym (przejazd z os. Sobieskiego w kierunku ronda Rataje po stałej strasie, ul. Strzelecką).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz