POZnań

Okradali starsze osoby metodą na…

W ręce szkiełów wpadła dwójka oszustów z Poznania, która okradła 8 starszych osób na 10.000 złotych. Za każdy razem para podszywała się pod kogoś i wykorzystywała zaufanie, a także dobre serce swoich ofiar, których może być więcej. 

Okradali starsze osoby metodą na...Para oszustów stosowała różne podstępy, by dostać się do mieszkań starszych osób. Czasami podawali się za pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia i mówili, że kontrolują recepty i refundację leków. Wcielali się także w rolę pracowników administracji, którzy kontrolują liczniki lub naprawiają usterki. Przedstawiali się także za przedstawicieli opieki społecznej i oferowali zwrot kosztów za leczenie

Za każdym razem kiedy już zostali wpuszczeni do mieszkania odwracali uwagę właścicieli, a następnie kradli pieniądze oraz biżuterię – informują poznańscy policjanci.

Oszuści to kobieta i mężczyzna mieszkający w Poznaniu, członkowie społeczności romskiej. Działali tutaj od 2014 roku. Po zatrzymaniu usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Prokurator zastosował wobec pary środki zapobiegawcze w postaci dozorów oraz poręczenia majątkowego w wysokości 35.000 złotych. Kobieta ponadto odpowie za kradzież z włamaniem, za którą może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Okradali starsze osoby metodą na...

Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych, nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty – apelują szkieły z Poznania – jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany.

Jeśli mamy podejrzenia, że kontaktują się z nami oszuści podszywający się pod wnuczka, policjanta, czy pracownika socjalnego, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji dzwoniąc pod numerem 997 lub 112.

Okradali starsze osoby metodą na...

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz