BizNews

Zmiany w zarządzie Volkswagena Poznań

Volkswagen Poznań  Foto: Volkswagen Poznań

Dotychczasowy prezes zarządu spółki, Jensen Ocksen, odchodzi na emeryturę. Z początkiem lipca zastąpi go Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu.

Dietmar Mnich Foto: VWP K.K.

Nowy prezes zarządu Volkswagena Poznań, Dietmar Mnich, ma 57 lat i jest dyplomowanym inżynierem. Zawodowo jest związany od ponad 30 lat z koncernem Volkswagen, w którym zaczął pracować w 1990 roku w dziale techniki zakładowej i inżynierii mechanicznej.

Od tego czasu pełnił różne funkcje w zakładach koncernu, m.in. funkcję dyrektora zakładu Volkswagen Aktiengesellschaft w Pacheco w Argentynie, a także dyrektora zakładu w Hanowerze, w Niemczech.

W 2014 roku objął stanowisko dyrektora zakładu w Poznaniu.

Jens Ocksen pracował w tym samochodowym koncernie 35 lat, z czego blisko 10 lat w Poznaniu. Dotychczasowy prezes zarządu Volkswagen Poznań z naszym miastem jest związany od 2006 roku.

To był niesamowity czas w moim życiu zawodowym, pełen wyzwań, z największym z nich na czele, a więc budową fabryki we Wrześni i uruchomieniem produkcji craftera – mówi Jens Ocksen – to był najważniejszy i najtrudniejszy projekt zawodowy w moim życiu i cieszę się, że miałem okazję zrealizować go tutaj, z najlepszą załogą, jaką mogłem sobie wyobrazić.

Jens Ocksen Foto: VW Poznań
Użyte w artykule zdjęcia: Volkswagen Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz