BizNews

Jest finansowanie dla startup’ów

startup  Foto: Austin Distel

Osoby, które mają pomysły biznesowe i startupy, które chcą rozwijać przełomowe technologie chemiczne, biotechnologiczne i informatyczne mają szansę na wsparcie kapitałowe na rozwój technologiczny. Nabór wniosków trwa tylko do końca czerwca.

Można otrzymać nie tylko zastrzyk finansowy niezbędny do rozwoju biznesu, ale przede wszystkim doradztwo i pomoc od dużych graczy branżowych.

Udział w naborze to nie tylko szansa na pozyskanie kapitału, ale też wspólna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, technologicznymi i rynkowymi planowanego przedsięwzięcia – mówi Katarzyna Wlaź, Menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT.

Chodzi głównie o zweryfikowanie założeń danego pomysłu, tak aby zwiększyć jego szanse na sukces na rynku. Podczas naboru eksperci PPNT będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku. W tym założeniu pomogą silne marki partnerskie.

Katarzyna Wlaź PPNT Foto: (c)Dominik Tryba

Fundusz Kapitałowy PPNT wspierają partnerzy ASI ValueTech Seed, który współpracuje z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej, realizującą program akceleracyjny MIT Enterprise Forum, Enea Innowacje, Synthos, Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te silne marki, liderzy swoich sektorów, wesprą pomysłodawców w dopasowaniu założeń projektu do wymagań rynkowych.

Wiedza, kontakty oraz doświadczenie branżowe partnerów dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii – podkreśla Katarzyna Wlaź – taka współpraca z dużym graczem to często kluczowy czynnik sukcesu dla młodej firmy. – dodaje Katarzyna Wlaź.

Startupy mogą się zgłaszać do Funduszu Kapitałowego prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny tylko do 30 czerwca. Poszukiwane są przełomowe pomysły z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT. Aplikować można klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: Austin Distel

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz