BizNews

Poznańska klinika Rehasport przejęta przez Medicover

Rehasport -Tomasz Majewski  Foto: mat. prasowe

Większościowy pakiet udziałów poznańskiej Kliniki Rehasport kupiła warszawska Grupa Medicover. Założona w Poznaniu klinika to najlepsza w Polsce placówka specjalizująca się w ortopedii i medycynie sportowej.

Obie nasze firmy są idealnie dopasowane pod względem kultury pracy, mają bardzo podobne wartości i podążają ku wspólnemu celowi: pierwszeństwu dobra pacjenta i skupieniu się na jego zdrowiu – mówi dr Witold Dudziński, prezes Rehasport Clinic – zarówno w Rehasport Clinic, jak i w Medicover wierzymy, że podstawą efektywnego leczenia jest zespół specjalistów, poświęconych misji pomagania ludziom w potrzebie, jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wymierne korzyści pacjentom.

W Rehasport pracuje ponad 130 lekarzy i 150 fizjoterapeutów, którzy przeprowadzają rocznie blisko 2.000 zaawansowanych operacji ortopedycznych. Pod jej opieką są takie sportowe sławy jak Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Tomasz Majewski czy Mateusz Kusznierewicz. Poznańska klinika jest również oficjalnym partnerem reprezentacji Polski podczas trwających właśnie Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Rehasport ma swoje placówki w Poznaniu, Gdańsku i Koninie. Posiada również sieć licencjonowanych ośrodków rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Rehasport Clinic to również pierwszy w historii i jedyny polski ośrodek, który znalazł się na liście placówek medycznych FIFA zajmujących się leczeniem narządu ruchu i otrzymał akredytację FIFA Medical Centre of Excellence.

Rehasport - z prawej Witold Dudziński

Pozyskanie większościowego udziału w akcjach Rehasport Clinic pozwoli teraz obu markom jeszcze lepiej wykorzystywać swoje niekwestionowane przewagi rynkowe, Medicover to doświadczenie i zaufanie Polaków, wynikające z naszej ponad 20-letniej obecności na rynku – mówi John Stubbington, dyrektor generalny Medicover – z kolei imponujące osiągnięcia Rehasportu w zakresie medycyny sportowej, ortopedii i rehabilitacji dają perspektywy na dynamiczny rozwój tego segmentu usług i zaoferowania wypracowanego know-how szerszym grupom pacjentów.

W partnerstwie siła Medicover, będący w tej chwili jedną z największych sieci oferujących prywatną opiekę medyczną w Polsce, ma pod swoją opieką ponad 660 tys. indywidualnych pacjentów oraz ponad 7 tys. firm i konsekwentnie kontynuuje intensywny rozwój. –

Wspólne działania obu firm mają być skupione na obszarach związanych z podstawowymi kompetencjami Rehasportu, takimi jak ortopedia, rehabilitacja i medycyna sportowa, a także na projektach, wykorzystujących doświadczenia i kompetencje naukowe lekarzy i specjalistów medycznych obu podmiotów.

Obie firmy widzą szanse na rozwój, zarówno jeśli chodzi o ilości placówek, jak i zakres ich działalności – podkreśla John Stubbington.

Rehasport

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz