Aglomeracja

14 Feniksów na wielkopolskich torach

Feniks 57 EZT zmodernizowanany w H. Cegielski (5)  Foto: materiały prasowe H. Cegielski

Wyremontowane przez Cegielskiego elektryczne zespoły trakcyjne EN57 – Feniksy zasilą tabor POLREGIO w Wielkopolsce. Wiele wskazuje, ze od nowego rozkładu jazdy wszystkie trasy w naszym województwie obsługiwane będą nowym bądź zmodernizowanym taborem

14 składów zostało właśnie przekazanych przewoźnikowi. Umowa pomiędzy Przewozami Regionalnymi a konsorcjum PTS i H. Cegielski-FPS została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakłada 5-letnią dzierżawę 6 zmodernizowanych przez Cegielskiego elektrycznych zespołów trakcyjnych. W ramach drugiego założono 5-letnią dzierżawę 8 składów z opcją dzierżawy dodatkowych 6 oraz opcją zakupu 8 sztuk dzierżawionych pojazdów.

Feniks 57 to nazwa marketingowa, która odzwierciedla gruntowny zakres modernizacji wysłużonych zespołów EN57. Pojazdy charakteryzują się nowoczesnym wnętrzem i wieloma udogodnieniami dla pasażerów oraz maszynistów. Posiadają m.in. zintegrowany system informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz monitoring przestrzeni. Zespół trakcyjny zapewnia również komfortowe warunki przejazdu dla osób niepełnosprawnych – każdy z pojazdów wyposażony jest w pomosty, po których swobodnie może wjechać wózek inwalidzki.

Pojazdy po modernizacji są w stanie rozpędzić się do 120 km/h. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom m.in. w kwestii silników i zestawów kołowych oraz poprzez wyciszenie jednostek, poprawił się komfort podróżowania. Feniksy 57 trafią do obsług tras w woj. wielkopolskim co pozwoli na obsługę połączeń naszym województwie od nowego rozkładu jazdy 2017/2018 wyłącznie nowym lub zmodernizowanym taborem.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe H. Cegielski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz