Aglomeracja

Oszukiwał metodą na funkcjonariusza – kto go rozpoznaje?

Oszukiwał metodą na funkcjonariusz - kto go rozpoznaje? Portret pamięciowy  Foto: KMP w Poznaniu

Mężczyzna, którego portret pamięciowy publikujemy, podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji oszukał jedną z mieszkanek Poznania. Prawdziwi policjanci proszą o pomoc w ustaleniu kim jest oszust.

Mężczyzna zadzwonił do poznanianki i przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. Podczas rozmowy przekonywał ją, że bejmy, które ma w domu są zagrożone i by je uratować powinna natychmiast przekazać je do policyjnego depozytu. Mężczyzna był na tyle przekonujący, że starsza kobieta uwierzyła mu, uszykowała pieniądze i osobiście mu przekazała.

Po wszystkim ze względu na brak kolejnego telefonu od mężczyzny, poszkodowana zaniepokojona, że mogła paść ofiarą oszustwa o zdarzeniu poinformowała Policję – dodaje mł. asp. Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – sporządziliśmy portret pamięciowy sprawcy i apelujemy do wszystkich, którzy rozpoznają jego wizerunek.

Do oszustwa i kradzieży bejmów doszło w poniedziałek 11 września.

Ktokolwiek wie kim jest mężczyzna proszony jest o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto dzwoniąc pod całodobowym nr telefonu 61 84 123 -11/12 lub nr alarmowym 997.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz