BizNews

1 000 000 km Volkswagena z Poznania

caddy life 2020  Foto: materiały prasowe

Jeden kierowca, jeden Volkswagen Caddy i milion kilometrów na liczniku. Volkswagen chwali się pojazdem wyprodukowanym w 2007 roku w zakładach w Poznaniu.

Milion kilometrów – to często dystans niemożliwy do przejechania nawet przez trzy generacje pojazdów. W przypadku firmy pani Renaty Wadeckiej – właścicielki hurtowni farmaceutycznej z Gdańska, dystans ten osiągnął “w pojedynkę” Volkswagen Caddy – samochód, który dzielnie i bezawaryjnie służył firmie przez piętnaście lat.

Volkswagen Caddy jest produkowany w zakładach Volkswagen Poznań od roku 2003. Poznańska fabryka jest jedyną na świecie, w której powstają pojazdy tej linii modelowej – Caddy, Caddy Maxi i kamper Caddy California.

Ten konkretny samochód, od momentu wyprodukowania i zakupu w 2007 roku, należał do floty pojazdów jednej z gdańskich hurtowni farmaceutycznych. Przez cały okres eksploatacji był praktycznie bezawaryjny, a jedyne czynności serwisowe przy nim wykonywane wynikały z konieczności przeglądów okresowych, wymiany oleju, klocków hamulcowych, czy opon. W ten sposób, przez półtorej dekady przejechał po drogach naszego kraju milion kilometrów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz