Scena na Piętrze

Adres: Masztalarska 8
Poznań

Scena na Piętrze - zapowiedzi wydarzeń

SCENA NA PIĘTRZE, była niegdyś siedzibą Kabaretu Tey, później Teatru Ósmego Dnia, a od dłuższego czasu jest popularnym miejscem prezentacji małych form teatralnych. Poprzez swoją działalność artystyczną przywraca temu miejscu jego magiczny klimat, odbudowuje pozytywny wizerunek instytucji kulturalnej, która nawiązuje do chlubnej tradycji sprzed lat.

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 21.03.2015 - start godzina 16:00

DZIECIAKI NA PIĘTRZE |



  • I Miejsca: 10 zł
  • DZIECIAKI NA PIĘTRZE

    spektakle i warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat

    Sobota: 21.03, 18.04, 16.05, 20.06, Scena na Piętrze

    godz. 15.00 WARSZTAT, bilety: 5 zł, godz. 16.00 PRZEDSTAWIENIE, bilety: 10 zł

     

    Dzieciaki na Piętrze to nowy projekt Estrady Poznańskiej kierowany do odbiorców w wieku 4-10 lat. Od marca w każdą trzecią sobotę w Scenie na Piętrze będą odbywały się o godz. 15.00 warsztaty twórcze, a następnie o godz. 16.00 przedstawienia dla maluchów. Do współpracy przy projekcie zostały zaproszone poznańskie niezależne grupy teatralne. W najbliższych miesiącach będzie można zobaczyć: TEATR SYTUACJE GRUPA, TEATR FUZJA, TEATR WARIATE.  Popołudnia w Scenie na Piętrze to ciekawy i kreatywny pomysł na rodzinne spędzenie czasu z dzieckiem. Założeniem programowym przedsięwzięcia jest otwarcie instytucji na nowych widzów, w tym przypadku – najmłodszych. Kuratorką przedsięwzięcia jest poznańska reżyserka i aktorka teatralna, Anna Rozmianiec.

     

    TEATR FUZJA „SŁOŃ W KRATKĘ”

    Warsztaty kulinarne – szalone torciki urodzinowe

    21 marca, Scena na Piętrze

    godz. 15.00 WARSZTAT, bilety: 5 zł

    godz. 16.00 PRZEDSTAWIENIE, bilety: 10 zł

    „Słoń w kratkę” opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity zwierzak, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów – bo nie dosyć że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi. Jego przygody pełne są pozytywne emocji, radości, zabawy i śmiechu.

    Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Inny – czyli równy, ciekawszy, wnoszący coś nowego do naszego życia.
    Elmer prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. I przede wszystkim bawi małych, jak i dużych.

    Przygody słonia oparte są na serii książek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów i przetłumaczona została na kilkanaście języków. Przygody słonia w kratkę są entuzjastycznie przyjmowane przez dzieci i rodziców na całym świecie. W roku 2014 Elmer obchodził 25 urodziny. Warto być sobą i warto mieć przyjaciół!

     

    Twórcy: Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak, Anna Rozmianiec

    TEATR SYTUACJE GRUPA „DZIWNE ZWIERZĘTA”

    Warsztaty plastyczne –  filcowe cudaki

    18 kwietnia, Scena na Piętrze

    godz. 15.00 WARSZTAT, bilety: 5 zł

    godz. 16.00 PRZEDSTAWIENIE, bilety: 10 zł

    Pomiędzy niezwykłością a osobliwością. Pomiędzy szczególnością a cudacznością. Pomiędzy śmiesznością a przedziwnością. Pomiędzy innością a obcością. Pomiędzy dziwactwem a wariactwem. Pomiędzy egzotyką a groteską. Istnieje dziwność. Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego? Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne. To, co jest od nas inne,  co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby –  nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

     

    Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson „Dziwne zwierzęta” w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk

    Reżyseria: Marianna Piskorz i Julia Szmyt

    Muzyka: Marcin Lenarczyk

    Kostiumy i scenografia: Anna Konieczna

    Występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Przemysław Zbroszczyk

    Głosu użyczyli: Anna Cynkutis, Kuba Kapral, Maciej Krych, Wojtek Luchowski,  Szymon Łuczak, Marianna Piskorz, Maciej Włodarczyk, Przemysław Zbroszczyk

     

     

    TEATR WARIATE „DOM WARIATÓW”

    Warsztaty doświadczalne – mały naukowiec

    16 maja, Scena na Piętrze

    godz. 15.00 WARSZTAT, bilety: 5 zł

    godz. 16.00 PRZEDSTAWIENIE, bilety: 10 zł

     

    W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu gosposia Zofia. Po kolejnej naukowej porażce Profesor postanawia wyhodować Sztuczną Inteligencję, czyli Mózg. Chce wydobyć z niego esencję – Eliksir Mądrości, dzięki któremu umysł Profesora zabłyśnie genialną inwencją twórczą. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe. Na nic się nawet zdaje użycie starego wynalazku Profesora – Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”.
    Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek – to etapy dalekie od doskonałości…  Czy uda im się osiągnąć upragniony cel? „Dom wariatów” próbuje zachęcić młodych widzów do twórczych poszukiwań. Nie brak w nim tytułowego wariactwa, ale i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. To zabawny, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas…

    Scenariusz i reżyseria: Teatr Wariate
    Scenografia: Marek Cyris
    Kostiumy: Sylwia Cyris
    Muzyka: Michał Łaszewicz

     

     

    TEATR FUZJA „ODKRYWCY”

    Warsztaty przyrodnicze – bezpieczna wyprawa

    20 czerwca, Scena na Piętrze

    godz. 15.00 WARSZTAT, bilety: 5 zł

    godz. 16.00 PRZEDSTAWIENIE, bilety: 10 zł

    Powiedz bratu, powiedz siostrze

    być odkrywcą bardzo proste

    i nie ważne jest tu miejsce

    bo przygodę znajdziesz wszędzie.

    Spektakl zabiera najmłodszych widzów w wyjątkową podróż, w trakcie której świat zmienia się jak w kalejdoskopie. Statkiem, pociągiem, a nawet rakietą przemieszczają się główni bohaterowie – wspaniałe rodzeństwo – przemądrzała Zyzia i Dyzio maruda. Przedzierają się przez dżunglę, przemierzają ocean, jadą do Brazylii, a nawet odkrywają nową planetę. W trakcie szalonej przygody dzieci odkrywają różne sekrety, tropią dziwne sprawy, rozwiązują niejedną zagadkę. Dowiadują się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie się bawią, lecz także dowiadują się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.

     

    Twórcy: Anna Rozmianiec, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec, Artur Sosen Klimaszewski