ARENA

Adres: ul. Wyspiańskiego 33
Poznań

ARENA - zapowiedzi wydarzeń

Hala widowiskowo – sportowa

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 28.02.2015 - start godzina 16:00

ROCKET FESTIWAL



Data: 2015-02-28 (sobota)
Miasto: Poznań
Miejsce: Hala Arena
Adres: ul. Wyspiańskiego 33
Godziny: wejście: 15:30, początek: 16:00
Cena biletów: 75 zł / 85 zł
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl, www.ticketpro.pl, Carton Shop, Gazeta Cafe, Centrum Informacji Miejskiej, Rock Long Luck oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na kolejną odsłonę Rocket Festiwalu! W 2015 roku ciesząca się coraz większą popularnością impreza odbędzie się w Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu i Gdyni! Od 20 lutego do 7 marca w tych pięciu miastach zobaczyć będzie można czołówkę polskiej sceny rockowej.

POZNAŃ, 28 lutego, Hala Arena
15:30 otwarcie drzwi
16:00 Chemia
16:45 Oberschlesien
17:30 Muchy
18:20 Happysad
19:50 Hey
21:20 Luxtorpeda

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, żeby trzy lata później podbić Polskę świetnie przyjętą płytą „Wszystko jedno” i niezapomnianym singlem „Zanim pójdę”. W ciągu kilkunastu lat działalności zespół zagrał setki koncertów i nagrał kilka płyt, którymi tylko umacniał swoją pozycję na polskim rynku, zdobywając kolejnych fanów. W 2013 roku Happysad wystąpił na Przystanku Woodstock, a zarejestrowany koncert kilka miesięcy później został wydany na DVD. Jesień 2014 upływa zespołowi pod znakiem promocji najnowszego krążka, zatytułowanego „Jakby nie było jutra”.

Znakomite kompozycje, opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej, od samego początku pozwoliły grupie Hey zjednać sobie publiczność całego kraju. Muzycy zadebiutowali w 1993 roku płytą „Fire”, która dziś przez wielu uznawana jest za jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat kariery wydali 10 albumów studyjnych i 5 wydawnictw koncertowych. Katarzyna Nosowska i zespół Hey są również najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyki. Na ich kolejnych wydawnictwach można usłyszeć coraz śmielsze inspiracje muzyką elektroniczną, utrzymane jednak w duchu rockowych nagrań sprzed lat.

Luxtorpeda powstała w 2009 roku, z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Formacja dała się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwalu2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Muzyka prezentowana przez Luxtorpedę to połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Efektem działań grupy są trzy albumy , w tym wydany ostatnio „A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki”.

Muchy to uznana poznańska grupa, która 8 lat temu zadebiutowała krążkiem „Terroromans”, w szybkim tempie zdobywając rzesze słuchaczy i poklask wśród dziennikarzy muzycznych. Sukces dwóch pierwszych albumów pozwolił wystapić zespołowi na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, jak Open’er, OFF czy Jarocin. Ich największe przeboje: “Miasto doznań”, “Galanteria”, “Przesilenie” czy “Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” bardzo często można usłyszeć na playlistach rozgłośni grających muzykę rockową. 14 października 2014 ukazał się najnowszy, czarty album w dyskografii Much, pt. „Karma Market”.

Oberschlesien to zespół ze Śląska, który początek swojej działalności datuje na rok 2008. Pracę nad debiutancką płytą zajęły grupie 5 lat, czego efektem jest krążek „Oberschlesien”. W tym czasie muzycy zagrali kilkadziesiąt koncertów w całym kraju i zajęli 2. miejsce w programie „Must Be The Music”. Zainspirowany formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczne, Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Na początek 2015 roku planowana jest premiera drugiego albumu w dyskografii zespołu.

Chemia to warszawski zespół rockowy, powstały w 2010 roku. Muzyka grupy, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles do Led Zeppelin oraz dokonaniami sceny post grunge’owej. Na swoim koncie muzycymają wydanie dwóch krążków długogrających („Dobra Chemia” i „O2”), a także EPki „In The Eye”. W trakcie czterech lat działalności Chemia zagrała na licznych scenach w kraju i zagranicą, odwiedzając m.in. Niemcy i Kanadę.

Sponsor: KP SA

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

KASA Hali Arena w dniu imprezy czynna będzie od godziny 14:30.

Bilet upoważnia do JEDNORAZOWEGO wejścia na teren imprezy! 

Na Rocket można wejść o dowolnej godzinie (między 15:30 a 22:30). Publiczność wpuszczana będzie wejściem A. Osoby akredytowane oraz wpisane na listę gości zapraszamy do wejścia B, podobnie jak osoby, które zakupiły bilet w serwisie Biletomat.pl.

Przez cały czas trwania imprezy czynna będzie bezpłatna SZATNIA.

Na imprezie czynna będzie także zewnętrzna PALARNIA.

Na terenie imprezy NIE MA BANKOMATU, w związku z czym prosimy o wypłacenie gotówki przed wejściem na imprezę!

Na terenie Hali Arena znajdować się będą dwa STOISKA GASTRONOMICZNE, na których będzie można kupić:
– hamburgery
– zapiekanki
– spaghetti z sosem bolońskim i parmezanem
– tortille z kurczakiem i warzywami
– hot dogi
– frytki
– sałatki (grecka, z kurczakiem)
– chipsy, słone paluszki, orzeszki
– batony czekoladowe (Mars, Snickers, Princessa, itp.)
– gofry
– zimne napoje (woda, soki, Coca-Cola, Fanta, Nestea, Burn, Powerade, Red Bull, itp.)
– ciepłe napoje (kawa, herbata)
– piwo
W stoiskach gastronomicznych będzie można płacić kartą.

Ponadto, na STOISKU CARTONa będzie można kupić:
– limitowane T-shirty z tegorocznej imprezy
– płyty
– odzież
– gadżety zespołów grających na imprezie

Zakaz wnoszenia:
– aparatów fotograficznych z wymienną optyką, kamer oraz wszelkiego sprzętu do rejestracji audio i wideo  (zakaz nie obowiązuje
osób posiadających akredytacje fotograficzne)
– broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, 
– materiałów wybuchowych i wyrobów pirotechnicznych oraz pożarowo niebezpiecznych, 
– napojów i jedzenia
– napojów alkoholowych, w tym piwa, 
– środków odurzających lub substancji psychotropowych