K U L T U R A

Jesienna trasa koncertowa Darii Zawiałow

Daria Zawiałow Blue Note  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Daria Zawiałow, po uhonorowaniu Fryderykiem za Album Roku Pop i udanym przebiegu wiosennej trasy koncertowej, szykuje się na kolejny etap promocji albumu “Dziewczyna Pop”. Jesienna trasa koncertowa pod nazwą “Pete Stop” zawita do 8 polskich miast, w tym Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Lublina i Katowic.

Trasa “Pete Stop” stanowi koncertową ekspozycję drugiego etapu albumu “Dziewczyna Pop”. Daria Zawiałow sięgnie po swoje najbardziej rockowe, duszne i mroczne utwory z dotychczasowego repertuaru, które połączy z kompozycjami nagranymi na najnowszy krążek.

W wywiadzie dla Wysokich Obcasów Daria Zawiałow wyjaśnia, że album jest podzielony na trzy części: pierwsza, zatytułowana “92”, porusza bolesne tematy przeszłości. Druga, “Pete Stop”, dotyczy stabilnej teraźniejszości i potrzeby stabilizacji. Natomiast trzecia, “Backdoor”, pozostawia możliwość zmiany w przyszłości.

Trasa rozpocznie się 20 października koncertem w G2A Arena w Rzeszowie, a zakończy 18 grudnia w katowickim Spodku. Listopad przyniesie występy w Lublinie, Olsztynie, Poznaniu i Szczecinie, natomiast grudzień to Warszawa i Ostrowie Wielkopolskie. Dla fanów, którzy towarzyszyli artystce podczas wiosennej trasy “92”, przygotowano niespodzianki – nową setlistę, produkcję i powrót utworów, które nie znalazły się na poprzednim wydaniu koncertowym.

Daria Zawiałow

Jest jedną z najbardziej elektryzujących artystek na polskiej scenie muzycznej, charakteryzującą się niezwykłym temperamentem i głosem. Jej debiutancki album “A kysz!” z 2017 roku oraz kolejny krążek “Helsinki” z 2019 roku zdobyły uznanie krytyków i słuchaczy. Singielami “Kaonashi” i “Za krótki sen” (z Dawidem Podsiadłą) artystka zapowiedziała trzeci album studyjny “Wojny i noce”, który szybko uzyskał status platynowej płyty. Wydany w październiku 2023 roku album “Dziewczyna Pop” również stał się platynowym dziełem.

Sala Ziemi Poznań Congress Center
niedziela, 24.11.2024, godz. 20.00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz