Pozarządowe budziki rozdzwonią się w sobotę!

Autor: miarecki. Poznań, 9 Września 2015

Dziel czas. Łącz pasje. Nakręcaj do działania! – to hasło tegorocznego V Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych. W najbliższą sobotę na Placu Wolności przedstawiciele NGOsów będą przybliżać poznaniakom obszary i formy swojej działalności oraz zachęcać do działania.

Głównym wydarzeniem Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych będzie budzenie mieszkańców do działania. Wtedy właśnie rozdzwonią się wszystkie budziki nastawione na 13:00 godzinę. W ten sposób organizatorzy chcą przypomnieć mieszkańcom, że oni również mogą się zaangażować w działalność NGOs jako członkowie organizacji, wolontariusze czy też darczyńcy.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają poznaniaków do przyjścia na pl. Wolności i zabrania ze sobą wszelkiego rodzaju budzików, zegarów czy chociaż telefonów. Na dobrą zabawę mogą liczyć uczestnicy w każdym wieku. Podczas całodniowej imprezy zaplanowano sporo atrakcji. Będą występy muzyczne, m.in. koncerty Haliny Benedyk z Agnieszką Kubicką, pokazy ratownictwa medycznego, warsztat z jogi śmiechu i zajęcia z Tai Chi.

Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. W Strefie Dziecka równolegle do wydarzeń na płycie Placu Wolności będą prowadzone liczne konkursy i zabawy dla dzieci, dodatkową atrakcją będzie dmuchany zamek ze zjeżdżalnią,

Natomiast w Strefie spotkań koordynowanej przez Centrum Bukowska, będzie można pograć w piłkarzyki czy porozmawiać o problemach. Specjalna pozarządowa linia tramwaju turystycznego, który jadąc przez Poznań będzie zapraszała mieszkańców na imprezę na Placu Wolności.

Dzień Organizacji Pozarządowych (10)

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.