POZnań

Pozarządowe budziki rozdzwonią się w sobotę!

Dzień Organizacji pozarządowych na Placu Wolności  Foto: UMP

Dziel czas. Łącz pasje. Nakręcaj do działania! – to hasło tegorocznego V Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych. W najbliższą sobotę na Placu Wolności przedstawiciele NGOsów będą przybliżać poznaniakom obszary i formy swojej działalności oraz zachęcać do działania.

Głównym wydarzeniem Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych będzie budzenie mieszkańców do działania. Wtedy właśnie rozdzwonią się wszystkie budziki nastawione na 13:00 godzinę. W ten sposób organizatorzy chcą przypomnieć mieszkańcom, że oni również mogą się zaangażować w działalność NGOs jako członkowie organizacji, wolontariusze czy też darczyńcy.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają poznaniaków do przyjścia na pl. Wolności i zabrania ze sobą wszelkiego rodzaju budzików, zegarów czy chociaż telefonów. Na dobrą zabawę mogą liczyć uczestnicy w każdym wieku. Podczas całodniowej imprezy zaplanowano sporo atrakcji. Będą występy muzyczne, m.in. koncerty Haliny Benedyk z Agnieszką Kubicką, pokazy ratownictwa medycznego, warsztat z jogi śmiechu i zajęcia z Tai Chi.

Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. W Strefie Dziecka równolegle do wydarzeń na płycie Placu Wolności będą prowadzone liczne konkursy i zabawy dla dzieci, dodatkową atrakcją będzie dmuchany zamek ze zjeżdżalnią,

Natomiast w Strefie spotkań koordynowanej przez Centrum Bukowska, będzie można pograć w piłkarzyki czy porozmawiać o problemach. Specjalna pozarządowa linia tramwaju turystycznego, który jadąc przez Poznań będzie zapraszała mieszkańców na imprezę na Placu Wolności.

Dzień Organizacji Pozarządowych (10)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz