POZnań

Akademicki indeks w uczniowskim tornistrze

Uniwersytet dla Dzieci_zabawa robotami  Foto:

Indeks uczelni ekonomicznej w tornistrze – rusza kolejna edycja zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Młodzież będzie mogła zapoznać się z podstawami funkcjonowania gospodarki, zarządzania firmą i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie.

Od 8 października 2015 r. rozpoczynają się zajęcia w ramach X edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i IX edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Pod okiem wykładowców akademickich, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, kształcić się będzie mogło blisko 120 gimnazjalistów i tyle samo uczniów szkół podstawowych.

Oprócz zjawisk gospodarczych młodzi studenci poznają techniki efektywnego komunikowania się i autoprezentacji oraz spotkają się z praktykiem biznesu. Dostaną indeks, a na koniec zajęć zawalczą o wartościowe nagrody. Każde zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną.

Każdy z odbywających się wykładów połączony jest z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych. Poczują się jak decydenci gospodarczy: właściciele firm, menedżerowie, ministrowie. Spotkania mają charakter interaktywny, po części wykładowej młodzież pracuje w grupach nad konkretnym projektem, a następnie prezentuje swoje rozwiązania problemu biznesowego publicznie

W ramach programów dla uczniów organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i ekonomii. Dotyczą one metod wspierania dziecka w nauce oraz rozwoju emocjonalnym i intelektualnym, kreatywnych metod rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, radzenia sobie z zagrożeniami cywilizacyjnymi i kształtowania u dziecka

Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych (EUD) oraz uczniów klas gimnazjalnych (AME). Ich celem jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach gospodarczych i biznesowych. Po raz pierwszy zorganizowane zostały w 2011 r.

Uniwersytet Dzieciecy

Zapisy droga elektroniczną potrwają od 18 września 2015 r. przez strony WWW programów.
Zapisy na AME (gimnazjum): http://www.gimversity.pl/
Zapisy na EUD (szkoła podstawowa): http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/

Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. postaw proaktywnych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz