Na widelcu

Jesienne nowości w Ptasim Radiu

Ptasie Radio  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Ptasie Radio Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmW menu restauracji Ptasie Radio pojawiły się nowości. Zrobiło się jesiennie, bo mamy i grzyby i korbole*!

Co nowego znajdziemy w smacznym menu? Zacznijmy od propozycji śniadaniowych, wśród których możemy znaleźć omlety. Pierwszy z nich jest z cebulą, pomidorami i papryką, a drugi z szynką, pomidorami i żółtym serem.

Gdy przyjdziemy nieco później możemy zamówić krem z grzybów leśnych podawany ze śmietaną i pietruszką.

Kolejne nowości, na które własnie mamy sezon to wspomniane już grzyby i korbole. Ptasie Radio poleca smażone boczniaki podawane na sałacie z pomidorami i chrupiącymi bułeczkami, makaron penne z grzybami leśnymi w śmietanie, czy podgrzybki duszone na maśle z cebulą i pietruszką, podawane z bułeczkami i masłem ziołowym.

Warto także skusić się na przekąskę z pieczonej dyni z serem feta, prażonym słonecznikiem i papryką podawaną na cieście francuskim.

Karkówka z sosem jabłkowym Foto: Ptasie Radio

Kolejnymi daniami, które kuszą już samym opisem są eskalopki z polędwicy wieprzowej z grzybami leśnymi, podawane z ziemniakami i brokułami z parmezanem, oraz karkówka z sosem jabłkowym, serwowana z ziemniakami i modrą kapustą. Prawda że brzmi wspaniale?

W menu znaleźliśmy również łososia pieczonego z imbirem, podawanego z kaszą kuskus z warzywami i pieczoną dynią.

Łosoś pieczony z imbirem,  podawany z kaszą kuskus z warzywami i pieczoną dynią Foto: Ptasie Radio

* korbol – to w gwarze poznańskiej po prostu dynia.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz