Na widelcu

Novotel zaprasza na Oktoberfest

oktoberfest  Foto: sxc

oktoberfest Foto: sxcGolonka po bawarsku, Leberkäse, zupa ziemniaczana oraz precle piwne. Między innymi takie przysmaki są serwowane gościom podczas Oktoberfest 2012 w hotelu Novotel Poznań Centrum. Chmielowe dożynki przy bawarskiej muzyce potrwają jeszcze kilka dni.

Oktoberfest to najsłynniejsze na świecie Święto Piwa, podczas której co roku bawią się miłośnicy tego trunku z całego świata. Bawiąc się w słynnych namiotach piwnych i na kolorowym jarmarku ludowym goście wypiją ponad 7.500.000 litrów piwa, zjedzą około 600.000 kurczaków, oraz podobną liczbę golonek.

Nie wszyscy niestety mogą wyjechać do Bawarii. Między innymi dla nich hotel Novotel Poznań Centrum zorganizował Oktoberfest w naszym mieście. Będzie rozbrzmiewać bawarska muzyka, a podniebienia gości rozpieszczą specjały sprowadzane prosto z południa Niemiec – mówią organizatorzy. Twierdzą także, że impreza cieszy się co roku dużą popularnością, a jest organizowana w tym miejscu już po raz szósty.

Co można zamówić? Na stołach może pojawić się między innymi bulion warzywny z klopsikami mięsnymi czy sznycel z jajkiem sadzonym na plackach ziemniaczanych.

Podczas Okteberfestu najważniejsze jest jednak piwo. W poznańskim hotelu na smakoszy piwa, oprócz tradycyjnych bawarskich trunków, będą czekały także wyroby z lokalnych wielkopolskich browarów.

Bawarskie wieczory w restauracji hotelu Novotel Poznań Centrum potrwają jeszcze do 12 października, codziennie od godziny 18:00.

Oktoberfest w Poznaniu  Foto: Novotel Poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz