K U L T U R A Pobiedziska

Żywy Skansen – atrakcje dla całej rodziny

Żywy Skansen  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

W niedzielę już po raz dwudziesty piąty odbywać się będzie Żywy Skansen na który zapraszamy na Ostrów Lednicki. Każdy będzie mógł poznać życie mieszkańców dawnej wsi wielkopolskiej uczestnicząc aktywnie w prezentacji rzemiosł, rękodzieła i zajęć gospodarskich inscenizowanych w skansenowskich obejściach i wnętrzach.

Przy odrobinie szczęścia będzie można samemu zrobić masło i przy okazji skosztować maślanki czy pysznych pierogów. Będzie także okazja by obserwować pracę kowala, garncarza, szewca, bądź przyjrzeć się pracy wiejskiej krawcowej, gospodyni krzątającej się w chałupie która pierze bieliznę w drewnianej balii, prasuje żelazkiem z duszą czy gotuje na piecu do którego dorzucać trzeba drewna.

Uczestniczyć będzie można we Mszy świętej w osiemnastowiecznym kościele lub oglądać na scenie zespoły folklorystyczne i folkowe. Podczas gdy rodzice wybierać będą na straganach niepowtarzalne wyroby ludowych twórców, rzemieślników i rękodzielników, dzieci będą mogły bawić się podczas występu aktorów Teatru Wariate z Poznania. Podczas spektaklu O cesarsko – królewskim trakcie w jednym akcie młodzi widzowie będą wciągani do wspólnej zabawy.

Oto program:

11:15 Msza św. – Kościół z Wartkowic

12:00 Zespół Regionalny Wesele Przyprostyńskie – Estrada

13:00 Kabaret Dziura z Bukówca Górnego – Estrada

14:00 – przedstawienie teatralne dla dzieci O cesarsko – królewskim trakcie w jednym akcie w wykonaniu Teatr Wariate z Poznania – Zagroda z Ołoboku

15:00Zespół White Garden – Estrada

16:00Zespół Tańca Ludowego Krotoszanie – Estrada

Zapraszamy na Żywy Skansen do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach w niedzielę (3.07) od 10:00 do 17:00. Bilety zwykłe kosztują 13 zł, a ulgowe 7 zł.

Prognoza pogody dla Pobiedzisk na niedzielę: poranek będzie deszczowy, około godziny 11:00 opady powinny zanikać. O godzinie 10:00 będzie około 15 stopni, a najcieplej będzie w południe i wtedy termometry wskazywać będą około 18 stopni. Przez całą niedzielę będzie niestety pochmurno.

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz