Mosina

Zwolnij! Jedziesz za szybko!

Zwolnij! Jedziesz za szybko!  Foto: UMiG Mosina

Jak skutecznie przekonać kierowców, by jechali bezpiecznie i zgodnie z ustawionymi przy drodze znakami? To szczególnie ważne w pobliżu szkół, gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność. Można czasami liczyć na pomoc policjantów, którzy już samą tylko swoją obecnością powodują, że kierowcy rozważniej wciskają pedał gazu. Jednak na inne rozwiązanie zdecydowała się ostatnio Mosina.

W ostatnich dniach wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie w zakresie organizacji ruchu, polegające na montażu urządzeń do radarowego pomiaru prędkości – wyjaśniają pracownicy Referatu Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Mosina – propozycja kontroli prędkości ujęta w projekcie organizacji ruchu została zatwierdzona przez Starostę Poznańskiego.

Takie radarowe tablice zostały już zamontowane właśnie w rejonie przejść dla pieszych przy szkole na ul. Strzeleckiej w Mosinie. Jak działają te nowe na mosińskich drogach urządzenia?

Tablica została wyposażona nie tylko w wyświetlacz ledowy, ale też w radar mikrofalowy. To właśnie on mierzy prędkość jadących tędy samochodów. Wyniki tego pomiaru wyświetlają się na tablicy wraz z odpowiednim komunikatem.

Dla kierowcy jadącego zgodnie z obowiązującymi przepisami informacja o prędkości jest pokazywana w kolorze zielonym, z dopiskiem Dziękuję – dodają przedstawiciele mosińskiego Urzędu Miasta – w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości kolor komunikatu jest czerwony, z dopiskiem Zwolnij.

Wszystko to ma motywować kierowców do bezpiecznej jazdy, a tym mają wpływać na poprawę warunków bezpieczeństwa na drodze.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Mosina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz