Mosina Sport

Mistrzostwa Świata Nordic Walking

Nordic Walking nad Malta  Foto: POSiR

Blisko 500 osób weźmie udział w Mistrzostwach Świata Nordic Walking, które odbędą się w Mosinie w najbliższy weekend.

Jednym z powodów, dla których impreza ta odbywać się będzie w naszym kraju, jest popularność tej dyscypliny. Przodujemy także w ilości imprez nordic walking.

W skali światowej zawody w Polsce są organizowane na niezwykle wysokim poziomie, do tego odbywa się ich zdecydowanie najwięcej, a poziom rywalizacji rośnie w niespotykanym nigdzie indziej tempie – wyjaśniają organizatorzy Mistrzostw.

Gościem Mistrzostw będzie Marko Kataneva, który jest twórcą nordic walking. Zachęcił on już ponad 14.000.000 osób na całym świecie do marszu z kijami. Będzie można go spotkać pierwszego dnia Mistrzostw, a więc w sobotę 30 czerwca.

Pierwszy dzień upłynie pod znakiem eliminacji do Mistrzostw Świata. Odbywać się będą w ich ramach zawody na 5, 10 i 21 km. Eliminacje dostępne dla każdego i zakończone dekoracją.

Uczestnicy z najlepszymi wynikami z poszczególnych krajów, wezmą udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w niedzielę 1 lipca.

Trasa w całości będzie dostosowana do potrzeb kijkarzy i poprowadzona zostanie po przepięknych, leśnych terenach Krajkowa, tutaj także będzie się mieściło Miasteczko zawodów – dodają organizatorzy z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie- przepiękne tereny, a także konie w okolicy miasteczka zawodów i liczne atrakcje zapewnią zawodnikom, ich rodzinom i kibicom wiele wrażeń.

Oprócz rywalizacji na trasie ważna najważniejsza  przez cały weekend będzie dobra zabawa, integracja i edukacja prozdrowotna. Zorganizowane zostaną gry i zabawy dla całych rodzin.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz