Mosina

Targi Edukacji i Pracy

Heavy Rescue  SGRT OSP Mosina  Foto: Heavy Rescue  SGRT OSP Mosina

Przed nami kolejna, dwunasta już edycja Targów Edukacji i Pracy. Oprócz możliwości poznania ofert pracy organizowane będą między innymi konkursy, pokazy zawodów na scenie, prezentacje na stoiskach, doradztwo i wiele innych atrakcji. Organizatorem Targów jest Gminne Centrum Informacji w Mosinie.

Podczas Targów będzie także okazja do kontaktu z przedstawicielami instytucji rynku pracy, pośrednikami i doradcami zawodowymi, którzy będą udzielali informacji o ofertach pracy, wyborze kierunku kształcenia, zawodu czy poruszania się po rynku pracy – informują organizatorzy.

Targi skierowane są także do osób, które chciałyby założyć własną firmę. W punktach konsultacyjnych będziemy mogli uzyskać wszystkie potrzebne informacje nie tylko jak to zrobić, ale także o sposobach pozyskiwania dofinansowania na ten cel. Będzie także można dowiedzieć się o różnych formach opodatkowania.

Swoje oferty pracy będą prezentować nie tylko firmy działające w regionie, ale też m.in. Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy z Poznania. Ważnym elementem Targów będą także panele tematyczne dla młodzieży.

W tym roku będzie on poświęcony tematowi Mój zawód moja pasja – dodają organizatorzy – poprowadzą go przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Mosina, którzy zaprezentują w praktyce, na czym polega praca w zawodzie strażaka, a gimnazjaliści będą mieli okazję do zadawania pytań gościom i zgłębienia wiedzy na ten temat.

XII Targi Edukacji i Pracy w Mosinie odbędą się w sali reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury w środę 7 marca od 10:00 do 13:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz